A háremhetes képzésen a hallgatók megismerkedtek a veszélyhelyzeti felderítő csoportok működésével, feladataival, radiológiai, biológiai és vegyi védelmi ismereteket sajátítottak el, gyakorolták a veszélyes anyagok azonosítását, megismerték a veszélyes áruszállítás hazai és nemzetközi szabályozásának rendszerét.
A tantárgyak között tűzoltási, egészségügyi ismeretek, valamint térinformatika is szerepelt. Ugyancsak téma volt a beavatkozói állományra gyakorolt stresszhatások.
Az elméleti vizsgán a hallgatók már hétfőn sikeresen túl voltak, míg az elsajátított tananyagról gyakorlatban pénteken kellett bizonyítaniuk. A gyakorlati vizsgán egyebek között automerőműben történt üzemzavar, ismeretlen vegyi anyag szabadba jutása, sugárforrást szállító jármű balesete kapcsán kellett felderítő munkát végezni. A tanfolyamot mind a tizennyolcan sikeresen elvégezték, a hallgatók a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ által kiállított bizonyítványt kapták.
A képzés megteremti az alapot, hogy a Fővárosi Polgári Védelmi Igazgatóság Veszélyhelyzeti Felderítő Szolgálatánál, valamint a megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok veszélyhelyzeti felderítő csoportjainál lehessen szolgálni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.