A vállalatcsoport által Miskolcon megrendezett, Együtt a jövő mérnökeiért című szakmai konferencián kiderült, hogy a műszaki végzettséggel rendelkező szakemberek többsége hiányos szakmai tapasztalattal és nyelvtudással került ki a munkaerő piacra, a hiányzó tudást rendszerint a vállalatnak kell „bepótolnia“.
Hasonló tapasztalatokról számoltak be a rendezvényen jelenlévő piaci szereplők is. A Tiszai Vegyi Kombinát Zrt., a Delco Remy Automotive Kft., Csavar és Húzottárú Zrt. munkatársai közös programot sürgettek, mely koordinálja az oktatási intézetek mérnökképzési programjait és a piaci igényeket.
A rendezvényen részt vettek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Budapesti Műszaki Főiskola, a Kecskeméti Egyetem, a Szent István Egyetem és a Debreceni Egyetem, a Borsodi Kereskedelmi és Iparkamara és több hazai és nemzetközi diákszervezet munkatársai is.
Az oktatási terület képviselői is támogatták a közös fellépés szükségességét. Bosch csoport a magyarországi felsőoktatásért A Bosch a rendezvényen felhívta a résztvevőket, hogy csatlakozzanak az Együtt a jövő mérnökeiért munkacímű kezdeményezéshez.
Mint a konferencián kiderült, ennek célja, hogy az ipar számára megfelelő képzettségű mérnöki munkaerőt biztosíthassanak Magyarországon. Mint ismert, a hazai Bosch csoport évek óta kiemelten támogatja a magyarországi felsőoktatást és mérnökképzést: a vállalat 2005-ben önálló tanszéket alapított a Miskolci Egyetemen, ahol azóta mechatronikai mérnök-jelöltek tucatjait oktatják a leginnovatívabb környezetben; 2007-ben, a Budapesti Műszaki Egyetemmel kötött hosszú távú szerződés keretében, modern autóelektronikai labort adott át az intézményben; tavaly ezt egy újabb 75 milliós támogatással toldotta meg, illetve egy 274 milliós szerződés keretében a Dunaújvárosi Főiskolán is új tanlabort nyitott.
A vállalat ezen kívül gyakornoki programokra, ösztöndíjakra, szakdolgozati konzultációkra, illetve TDK és PhD konzultációkra biztosít lehetőséget budapesti, hatvani és miskolci telephelyein. Horváth Attila, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója a Bosch csoporttól elmondta: levélben felkérték az Oktatási Minisztert, hogy a tárca csatlakozzon a Vállalatcsoport akctióterv-kezdeményezéséhez.
Hozzátette: a Lisszaboni direktívákat követő felsőoktatásnak is érdeke, hogy több nyelvet beszélő, magasan képzett, európai szinvonalú végzős mérnököket alkalmazzanak a piaci szereplők Magyarországon. A konferencia részeként mérnökdiákok ismertethették a Bosch vállalatcsoport által meghirdetett „tehetségkutató“ Kihívás Programra benyújott pályamunkájukat. A vezetőség összesen 10 bemutatott előadásból választott ki végül négy díjazott munkát. A tehetségek értékes termékjutalom mellett, egy stuttgarti tanulmányutat nyertek.
Az „ifjú titánok“ név és téma szerint: Malik Péter: Kézi szerszámgépek szinter alkatrészeinek jellemzői Suba Balázs: Befúvómotor gyártósorok produktivitás növelésének lehetőségei Seres László: Nagyszériájú tekercselő-gépsor csupaszoló egységének optimalizálása Dudás Béla: A Miskolci Egyetem hallgatóit megcélzó hirdetési Tevékenység.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.