A javaslatcsomag szerint az államháztartás kiadásainak jelentős csökkentése és az adóterhek mérséklése szükséges az ország további gazdasági lemaradásának megakadályozása és felzárkóztatása érdekében.
A Reformszövetség megalakulásakor azt a küldetést vállalta, hogy a kialakuló világgazdasági válság közepette szakmailag megalapozott programot kínál a megfelelő kríziskezelés feltételeinek megteremtésére. Alapvető feladatának tekinti, hogy a gazdasági fejlődés útjában álló akadályokat segítsen elhárítani, valamint rövidtávú taktikai megfontolásoktól és politikai irányultságoktól függetlenül szakmai megoldásokat ajánljon a válság kezelésére.
A feladat teljesítése érdekében szembesíti a valósággal a politikai erőket és a társadalmat, feltárja a gazdasági fejlődés útjában álló, megcsontosodott intézményekkel, mechanizmusokkal és szemléletekkel kapcsolatos problémákat.
Célkitűzésének megfelelően a 2009 és 2013 közötti öt évre gazdaságpolitikai programot dolgozott ki, amelynek középpontjában a magyar gazdaság teljesítőképességének növelése, a versenyképesség javítása, és a recesszióból való kilábalást segítő növekedés támogatása áll.
A programban foglalt javaslatok az állam gazdasági szerepének átalakítására, az államadósság fokozatos csökkentésére, az adó- és járulékrendszer reformjára, ennek keretében az állami jövedelem-elvonás és újraelosztás erőteljes csökkentésére, az elérhető megtakarítások feltárására és a reálgazdaság, valamint a termelő vállalatok megsegítésére, fejlesztésének szempontjaira, tartalmára irányulnak.
A kidolgozott programelemek egymásra épülnek, konzisztensek és megalapozzák nemcsak a válság rövidtávú kezelését, hanem a tartós megoldás lehetőségét is.
A program összefoglalásaként a Reformszövetség célnak és keretnek tekinti Magyarország minél gyorsabb csatlakozását az euróövezethez. Az ehhez szükséges feltételek megteremtését egy 2012. január 1-ig terjedő program keretében képzeli el.
A Reformszövetség programjait három munkacsoport dolgozta ki, ezeket Békesi László és Chikán Attila professzorok és Oszkó Péter, a Deloitte elnök-vezérigazgatója vezették. A javaslatok megvitatásában részt vettek: a 2002 előtti kormányok pénzügy- és gazdasági miniszterei, valamint az ebben az időszakban tevékenykedő jegybankelnökök.
A dokumentumokat a Reformszövetség ügyvivői és tagjai hagyták jóvá (a teljes ügyvivői kör névsora: Dr. Futó Péter, Glatz Ferenc, Nagy Tamás, Parragh László, Pálinkás József és Vizi E. Szilveszter; a tagok teljes névsora: Antalffy Gábor, Balogh István, Demján Sándor, Szűcs György, Tóth István, Vadász György, Zs. Szőke Zoltán).
Amennyiben a megfogalmazott javaslatok megvalósulnak, 2013-ig érezhetően csökkennek a vállalkozások és a lakosság terhei, ezzel párhuzamosan mérséklődnek az állami kiadások is. Az adó- és járulékrendszert illető javaslatok megvalósulása esetén például 8 százalékkal csökkenne az elvont jövedelmek aránya a bruttó hazai terméken belül, évente másfél-két százalékkal nőne a növekedés üteme, és csökkennének az ország pénzügyi kockázatai is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.