Thornhill rámutatott: Először is elpárologtak az 1990 elején még megvolt remények, hogy Oroszország ösztönösen Nyugat-barát partnerré fejlődik. Közvélemény-kutatási felmérésekből kitűnik, a Nyugat-ellenes érzések ma már mélyen gyökereznek az orosz társadalomban, kortól, földrajzi helyzettől vagy jövedelemtől függetlenül. Oroszország úgy érzi, a Nyugat megalázta.
Elhatározta, hogy különálló sorsot követ. Az FT szerkesztője szerint az is kétségtelen, hogy a Nyugat hozzájárult Oroszország Nyugat-ellenességéhez. Az 1990-es években bűnös volt abban, hogy túl keveset, illetve túl sokat tett a poszt szovjet kor utáni Oroszország megsegítésére. Nem nyújtott elég pénzügyi támogatást az orosz gazdaság megreformálására.
Ám az IMF, amelyet nem fair módon megbíztak a Nyugat Oroszországgal való viszonyának menedzselésével, erősen belebonyolódott az 1990-es évek gazdasági nyomorába, s ez akkor is igaz, ha e nyomor elkerülhetetlen következménye volt a szovjet gazdaság tönkremenetelének és az alacsony nyersanyagáraknak.
Az a tény, hogy a NATO befogadta a volt Varsói Szerződés tagállamait (a Mihail Gorbacsov volt szovjet elnöknek korábban adott ígéretek ellenére), továbbá a NATO Szerbia elleni bombázása 1999-ben, és ezt követően Koszovó elismerése szintén Oroszországra nehezedett. Sőt mi több, a Nyugat azt a benyomást keltette, hogy ezekkel a problémákkal nem is törődik. A szerző Oroszország Nyugat-ellenességének harmadik okaként a magas olajár közvetett politikai következményeit és a gyors gazdasági növekedést említi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.