A politikus emlékeztett rá, hogy országa "elég komoly" politikai árat fizett az egyezményért, mind belpolitikai, mind az Oroszországgal fenntartott kapcsolatok terén.
Lengyelország tavaly augusztusban írta alá az Egyesült Államokkal azt a megállapodást, amely egy amerikai rakétavédelmi bázis befogadásáért cserébe hadseregének washingtoni segítséggel megvalósuló modernizálását helyezte kilátásba. A Csehországot is érintő rakétavédelmi terveket Oroszország élesen ellenezte.
A januárban hivatalba lépett, Barack Obama vezette új amerikai kormányzat hajlik arra, hogy ne hajtsa végre a telepítést. Sikorski nem rejtett véka alá azzal kapcsolatos szkepticizmusát, hogy Washington a rakétapajzsnál hatékonyabb eszközöket találhat az iráni nukleáris program jelentette veszély semlegesítésére. Teherán „tényleg akarja a nukleáris fegyvereket, tényleg akarja a rakétákat, és nagyon nehéz lesz megállítani őket” – jelentette ki.
Sikorski szerint országa tudatában van annak, hogy nagyrészt önállóan kell megoldania hadseregének finanszírozását. Az évi 7-10 milliárd dolláros védelmi költségvetésből az amerikai támogatás mintegy 27 millió dollárt tesz ki. „Fenn kell tartanunk az arányokat. Egyedül Irak már egymilliárd dollárba került nekünk” – tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.