A magyarországi korrupcióról szinte semmit nem tudunk, adat alig van, de az biztos, hogy az évi négyszáz-ezer ilyen büntető ügy nagyon kevés - mondta az MR1-Kossuth Rádióban Tölgyessy Péter. A felmérések szerint a magyarok nagyon korruptnak tartják magukat, ami pedig nagyon veszélyes, hogy a korrupció mintha kezdene intézményesülni, ez pedig egyértelműen kelet felé tolja az országot - vélte az alkotmányjogász.
Mindenki úgy érezheti, többet elvehet, és törvénytelenül is átlépheti a határokat - vélte Tölgyessy, aki szerint erre a jelenségre nagyon jó példák a politikusi fizetések. Az alapbérek itt máig rendkívül alacsonyak, a növekedésük is jóval elmarad az átlagbértől, de a társadalom elfogadja a mellékes képviselői jövedelmeket, a költségtérítéseket, az álláshalmozásokat, és a parlamentáris rendszert lassan a maga képére formázza.
Ahogy pedig távolodunk a központi hatalomtól, úgy mélyül a gödör, az önkormányzatoknál, egyetemeken nagyobb a baj, úgy tűnik, a civil társadalom egyszerűen nem nőtt fel ahhoz, hogy ellenőrizzen, így mára a korrupció kultúrává vált.
A megoldás Tölgyessy szerint az lehetne, ha pontosan kimondanánk, kinek mi jár, egyszerűsítenénk, de betartanánk végre a szabályokat, és kizárnánk az olyan folytatásokat, amikor például egy APEH-elnökből adótanácsadó lesz, vagy egy volt rendőr bűnözőket véd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.