Az összeg nagy részét Franciaország és az Egyesült Királyság állja majd. Gordon Brown és Nicolas Sarkozy az AP szerint a péntekig tartó brüsszeli csúcson szeretné elérni, hogy a kisebb tagállamok is többet adjanak a közös kasszába. A kisebb, Kelet-európai államok gazdasági nehézségeik miatt nem szívesen áldoznának többet erre a célra, így az EU egyelőre nem tudott pontos összeget meghatározni a segélyalap kapcsán.
A jelenlegi állás szerint az EU-pénzek egy 10 milliárd dolláros globális alapba kerülnek, amelyből elsősorban az afrikai országokat segítik majd a klímaváltozáshoz történő alkalmazkodásban. Gordon Brown szerint a koppenhágai tárgyalásoknak hat hónapon belül egy kötelező erejű megállapodást kell eredményezniük.
Nagy-Britannia a következő három évben 1,2 milliárd fontot tesz az alapba, de elképzelhető, hogy az összeg 1,5 milliárd fontra emelkedik. Németország nem közölt a hozzájárulás pontos összegét, de állítólag 20 százalékot vállal át a kifizetésből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.