A csaknem 23 méteres fesztávú szárnyak ultrakönnyű szénszálakból készültek, rajtuk vékony papírvékony napelemek gyűjtik az energiát, amit akkumulátorokban tárolnak, majd ebből táplálkoznak a motorok, ha éjszaka lemegy a nap.
A többcélú repülő a tervek szerint akár hónapokat is a levegőben tölthet, leszállás nélkül, ami alkalmassá teszi különféle kommunikációs feladatokra.
A napelemes, pilóta nélküli robotrepülő súlya mindössze 40 kg, szárnyainak teljes felülete pedig eléri a harminc négyzetmétert. A gép távirányítással működik, egy méteres pontossággal képes egy meghatározott pont felett lebegni, és egészen magasan, 18 kilométeren is tud repülni.
A gép Arizonában az amerikai Yuma légitámaszpontról szállt fel július 9-én. A projekt vezetője, Jon Saltmarsh szerint egy újabb repülési éjszaka után lehozzák a Zephyr-t, amelyről azt mondta: „Ez nyilvánvalóan az első gép, amely örökké képes lenne repülni.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.