szerzőt a lap úgy mutatja be, hogy újságírói tevékenysége miatt 1980-87 között négy alkalommal kiutasították Magyarországról, a Hetek című budapesti hetilap tudósítója. A lap szerint bizalmas beszélgetésekben azt hallani, hogy a Fidesz nem tud elhatárolódni Bayertől, mert a párt sok tagja hasonló módon gondolkozik, mint ő.
A tisztelt fekáliaantiszemita című írásában a szerző felidézte a brüsszeli szőnyegügyet, a megfogalmazása szerint "Nagy-Magyarországot ábrázoló" szőnyeg miatt elhangzott bírálatokat. A vehemencián, amellyel Magyarország a trianoni szerződésre emlékezik, nem csak Ausztriában csodálkoznak - folytatódott a cikk. Magyarországon ellenben a történelmet szakadatlan áldozathozatalként fogják fel - írta. A Fidesz és vezetője, Orbán Viktor ápolják ezt az áldozatmítoszt, amely az általuk propagált nemzeti közösség öndicsőítésére való végzetes hajlandósággal társul - írta a Népszabadság tudósítása szerint a szerző.
A Fideszt más néppártoktól többek között antikapitalista retorikája különbözteti meg, ami lehetővé teszi, hogy a miniszterelnök Pozsgay Imre volt kommunista államminisztert engedje az alkotmány megalkotásában közreműködni. Pozsgay bojkottra hívott fel a különadót ellenző, "a saját anyagi érdekük miatt Brüsszelhez és a nyugati médiához futó" külföldi vállalatok ellen.
Ehhez a retorikához egy "példa nélküli antiszemita publicisztika" társul - írta Bayer Zsoltnak a Magyar Hírlapban megjelent Ugyanaz a bűz című írására utalva. Kiemelte Bayer cikkének kezdő sorait, amelyekben az állt: Magyarországból bűz árad – írja valami Cohen névre hallgató, bűzlő végtermék valahonnét Angliából. Cohen, meg Cohn-Bendit meg Schiff." Nem ez az első eset, hogy Bayer „fekálianyelvezetet” használ zsidók vagy vélt zsidók ellen - írta a kommentár szerzője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.