Mitől van a Fidesz-KDNP-nek ma kétharmados többsége? - tette föl a kérdést Szili Katalin. A független országgyűlési képviselő ara emlékezetett, hogy ezt ő már 2009-ben megválaszolta, amikor a (MSZP szempontjából) 17 százalékos európai parlamenti választási fiaskó után leköszönt a házelnökségről - mondta a politikus az Inforádió Aréna című műsorában.
A politikus hangsúlyozta, hogy már akkor sürgette a pártban a baloldali fordulatot, és arra is figyelmeztetett, hogy figyelembe kellene venni a választók üzenetét, továbbá hátra kellene vonni azokat, akik elhasználódtak. Az előző három választásból látszik, hogy a szavazók azért döntöttek így, mert a szocialistáknak nem volt elfogadható értékvilága.
Szili Katalin felidézte azt is, hogy már 2007 februárjában megírta a "Muszáj baloldalinak lennünk" című dolgozatot. Ebben arról szólt, hogy jó lenne a multikkal új szövetséget kötni, mert szükség van a hozzájárulásukra , pedig még a válság előtt volt az ország. "Akkor engem még Hugo Chávezhez is hasonlítottak" - jegyezte meg a képviselő, aki rámutatott, hogy a mostani kormány első lépései is erre emlékeztetnek, és ezeket sokan baloldalinak tartják.
Azzal, hogy az elkövetkezendő fél évben lesz-e ökoszociális baloldali unió: tehát az MSZP, mint baloldali centrum mellett Gyurcsány Ferenc egy külön párt élén áll-e majd, Szili Katalin nem akar foglalkozni. Azt viszont sajátságosnak tartja, hogy még mindig ő jelenti a problémát, mert elhagyta a pártot, és nem az, hogy el kellene dönteni a szocialistáknak, balliberálisok vagy szociáldemokraták kívánnak-e lenni.
Szili Katalin szerint legalább negyvenöt százalékot tesz ki az választói réteg, amelyet nem a Fidesz, a KDNP és a Jobbik foglal el. Ezek a bizonytalanok, akik az elmúlt húsz esztendő alatt soha nem voltak ennyien - vélekedett, majd hozzátette: ezek az emberek a kapaszkodókat keresik, és őket például a Szociális Uniónak kellene megszólítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.