Megújul maga a díj is, a nyertes cég fiatal ipar- és képzőművészek által tervezett, a fenntarthatóságot megjelenésében is kifejező ajándékot vehet majd át. A Közép-európai Fenntarthatósági Jelentés Díjra, népszerű nevén a Deloitte Zöld Béka Díjra Közép-Európa bármely országában bejegyzett vállalat pályázhat, függetlenül az üzleti szektortól, amelyben tevékenykedik, vagy a foglalkoztatottak számától.
A díj a Deloitte reményei szerint nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a régió vállalatainak éves beszámolói ne csupán a társaságok üzletmenetének pénzügyi vonatkozásaira korlátozódjanak – mondta Reiniger Róbert, a Deloitte Zrt. környezetvédelmi tanácsadás üzletágának igazgatója. A zsűri a pályázatok értékelésénél az idén kiemelten vizsgálja, hogy a kiadott jelentés alapján mennyire fontos szempont a vállalat működésében az üzleti fenntarthatóság, valamint azt, hogy a jelentés menynyire felel meg a nemzetközi GRI (Global Reporting Initative) iránymutatás feltételrendszereinek.
A GRI természetesen önmagában nem garancia a „jó” fenntarthatósági jelentés elkészítésére, csupán egy eszköz, melynek segítségével a vállalati működés hatásai iparágtól függetlenül értékelhetővé, összehasonlíthatóvá válnak. Szintén kiemelt értékelési kritérium ez évben a jelentések elbírálásában a fenntarthatósági teljesítmény tervezettsége, és a zsűri azt is mérlegeli, a pályázók az általuk kitűzött célokat és elért eredményeket képesek-e lényegretörően, számszerűsíthető és ellenőrizhető módon összegezni, és mindezt átlátható és közérthető formában bemutatni. Ennek célja, hogy a vállalatok belássák: alapvető követelmény, hogy jelentéseik a szakmabelieken túl a széles nyilvánosság számára is érthetők legyenek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.