Nadzsíb Mikáti hangsúlyozta, országa nagyon fontos szerepet játszik abban a "viharban, amely a közel-keleti térséget jelenleg átszeli".
Orbán Viktor a közös tájékoztatón kiemelte: a magyar kormány különösen értékesnek tartja azt a demokratikus politikai gyakorlatot, amelyet Libanonnak sikerült kialakítania. Libanon ugyanis egy rendkívül bonyolult helyzetben európai mércével mérve is teljesen demokratikus, a vallás- és szólásszabadságot, valamint az emberi jogokat mélyen tisztelő politikai rendszert hozott létre - mondta a miniszterelnök, hozzátéve, hogy a magyar kabinet külpolitikai tervei és a libanoni kormányzat elgondolásai között teljes a véleményazonosság.
Kijelentette azt is, hogy a magyar kormány minden rendelkezésére álló eszközzel támogatja azt a politikát, amelyet Libabon folytat annak érdekében, hogy a saját szuverenitását, politikai rendszerét fenntartsa, és békés szerepet játsszon a térségben.
A keddi budapesti megbeszélésről szólva a kormányfő elmondta: főképp gazdasági kérdésekről tárgyaltak, és azt vizsgálták, hogy a két kabinet hogyan tudja kedvezőbbé tenni Magyarország és Libanon együttműködését az üzleti közösségeknek. Az együttműködés elmélyítésére alkalmas területek között említette az energiaszektort, a környezetvédelmet és az agráriumot. E területeken szerinte már a következő évben előrelépésre lehet számítani.
Orbán Viktor emellett beszámolt arról, hogy egy partnerségi ösztöndíj-megállapodás keretében a jövő évtől kezdődően százas nagyságrendben érkezhetnek libanoni diákok magyar egyetemekre, és fordítva, magyar hallgatók libaboni felsőoktatási intézményekbe.
A két miniszterelnök megállapodott abban is, hogy jelentősen könnyítik a vízumhozzáférés lehetőségét a libanoni állampolgároknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.