A rakétákat Törökország kérésére telepítik a szíriai határhoz. A NATO-műveletben az Egyesült Államok és Hollandia is részt vesz. A cél annak megakadályozása, hogy a szíriai polgárháború átterjedjen a határon túlra.
Thomas de Maiziere védelmi miniszter Berlinben sajtótájékoztatón elmondta: a kormány 2014. január végéig szóló felhatalmazást kér a Bundestagtól a várhatóan 2013 januárjában kezdődő művelethez, de arra törekednek, hogy azt hamarabb be lehessen fejezni. A tervek szerint Németország a küldetésben két Patriot-üteggel és 350 katonával, valamint egy további 50 fős tartalék egységgel vesz részt. Az amerikai és holland partnerek várhatóan hasonló nagyságrendű erővel járulnak hozzá a török-szíriai határ biztosításához.
Guido Westerwelle külügyminiszter hozzátette: a szíriai küldetés "minden, csak nem rutinszerű bevetés" a Bundeswehr - a német hadsereg - számára, ezért feltétlenül szükséges a törvényhozás támogatása. Hangsúlyozta: a misszió szigorúan védelmi célokat szolgál.
A NATO-tagállamok külügyminiszterei keddi brüsszeli találkozójukon hagyták jóvá, hogy a szövetség Patriot rakétaütegeket telepítsen Törökország szíriai határvidékére. A határozat szerint a rakéták kizárólag a szövetségi partner Törökország védelmét szolgálhatják, így nem vethetőek be például egy Szíria feletti repüléstilalmi övezet ellenőrzésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.