Soros ezzel Perez Molina guatemalai elnök kezdeményezése mellé állt, aki a minap kijelentette, hogy a tilalmat abba kellene hagyni. Soros Davosban, a Világgazdasági Fórumon beszélt, és elismerte, hogy a kábítószer-kereskedelem számos országban veszélyezteti a stabilitást. Új megközelítést sürgetett a drogpolitikával kapcsolatban, mert a bebörtönzés igencsak költséges.
Például Kaliforniában az állam több pénzt költ a börtönrendszer fenntartására, mint az oktatási rendszerre - hozott példát. Soros elismerte, hogy nincs konkrét megoldása a problémára, ám mégis "nagyon, nagyon optimista." Szerinte a kábitószerellenes háború több kárt okoz, mint maguk a drogok. "Erős meggyőződésem, hogy a probléma jelenlegi megközelitése több kárt okoz, mint jót és számos országban eddig inkább veszélyeztette a politikai stabilitást" - fogalmazott.
A BBCNews emlékeztet arra, hogy a "kábítószereknek megüzent háború" arra a keményvonalas megközelitésre utal, amelyre az Egyesült Államok kormánya vállalkozott az 1970-es évek óta. Ebben szerepel többek között a törvény szigorú érvényre juttatása, külföldi segély és katonai intervenció az érintett országokban, a kábitószer-kereskedelem kiirtása érdekében. Ám e stratégiát megkérdőjelezték, mivel a 365 milliárd dollárra rúgó drogipar csak növekszik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.