A pályázat révén új műfüves nagy- és kispályákat lehet építeni. Négyféle méretű műfüves pálya építését támogatják: grund (12x24 méteres), kisméretű (20x40 méteres), félpálya (40x60 méteres) és nagyméretű (105x68, illetve akár 111x72 méteres). Egy pályázó akár több pályát is építhet, a jelenlegi kiírásban az MLSZ összesen 50 megépítését tervezi támogatni. A pontos pályaszám az MLSZ Sportfejlesztési Programjának Nemzeti Sport Intézet általi elfogadásának függvényében változhat. 2012-ben egyébként összesen 112 pályázatot hagytak jóvá, a visszalépések után ebből összesen 63 pálya épült meg (11 grund, 40 kis-, illetve 12 nagypálya. Budapesten 7 kis-, illetve 2 nagypálya jött létre. Jelenleg mintegy 53 pálya építése folyik az országban (6 grund, 37 kis-, és 10 nagypálya).
Az MLSZ az új műfüves pályák építésével 10 éves programjában erősíteni akarja az utánpótlás-nevelés infrastrukturális feltételeit, növelni akarja a labdarúgással tömegsport szintjén foglalkozó gyerekek létszámát és javítani akarja a szabadidő futball feltételeit.
A nyertes pályázó vissza nem térítendő támogatást kap. Az MLSZ honlapján lévő kiírás szerint saját hatáskörben konkrét beruházási tevékenységet nem kell elvégeznie, nem kell számlákat kiállítania és kifizetnie, valamint nem kell a támogatással elszámolnia. Az MLSZ által megvalósított tárgyi eszköz beruházás, a megvalósítás helyszínét biztosító ingatlan tulajdonosának, vagy tulajdonosainak tulajdonába kerül, azonban a nyertes pályázóval kötendő 15 évre szóló együttműködési megállapodás alapján az MLSZ-nek használati joga lesz.
A megállapodásban a felek többek között rendezik a karbantartás és üzemeltetés, valamint a pályahasználat feltételeit, a hirdetési- és marketing jogokat és kötelezettségeket, a szakmai elvárásokat és feltételeket, az adatszolgáltatás és együttműködés rendjét.
Az állami fenntartású közoktatási intézményekben megvalósuló pályaépítések esetén egy háromoldalú együttműködési megállapodás megkötésére van szükség, melyet a MLSZ, a települési önkormányzat és az Klebersberg Intézményfenntartó Központ is aláír.
A kivitelezés tényleges költsége az MLSZ által lebonyolított pályázat során kiválasztott kivitelező végleges árajánlata alapján lesz meghatározva. A pályázó által fizetendő díjat, amely a bruttó beruházási összköltség 30 százalékával megegyező összeg, kivitelezés megkezdése előtt kell folyósítani. A nyertes pályázó által egy összegben kifizetendő díj becsült bruttó összegét a pályázati adatlap ismerteti. A nyertes pályázó akkor állhat el az együttműködési megállapodás aláírásától, ha a pálya tényleges kivitelezési összköltsége 10 százaléknál nagyobb mértékben meghaladja az adatlap benyújtásakor kalkulált becsült irányárat.
Amennyiben a nyertes pályázó nem a fenti, hanem egyéb indoklással – esetleg indoklás nélkül – eláll az együttműködési megállapodás aláírásától, akkor az MLSZ a pályázót 2 évre kizárja az általa kiírásra kerülő későbbi pályázatokból.
Az önkormányzatok együttműködhetnek a pályázás során partnerként sportszövetséggel, oktatási intézménnyel, sportiskolával, utánpótlás-neveléssel foglalkozó alapítvánnyal, sportegyesülettel, sportvállalkozással (amennyiben főtevékenysége sporttevékenység, továbbá a gazdasági társaság célja sporttevékenység szervezése, valamint a sporttevékenység feltételeinek megteremtése egy vagy több sportágban), fogyatékosok sportja, illetve a szabadidősport területén működő közhasznú társasággal.
A pályázónak többek között vállalnia kell, hogy az üzemeltetés teljes ideje alatt (minimum 15 év) a beruházásra előírt, együttműködési megállapodásban és a műszaki átadás kapcsán átvett karbantartási utasításokban rögzített karbantartást saját költségén folyamatosan el kell, vagy külsős vállalkozóval el kell végeztetni. Amennyiben a pályázat megvalósításában olyan partner vesz részt, amely még nem lépett be a Bozsik-program egyesületi vagy intézményi programjában, akkor vállalnia kell, hogy legkésőbb a 2013/2014-es szezonban a fenti programok egyikében regisztrálja magát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.