A Városligeti Műjégpálya rekonstrukciójára az idén 40,2 millió forintot szánnak uniós forrásokból. A végleges használatbavételi engedély megszerzése és az uniós szerződésnek való megfelelés miatt további munkálatok folynak az idén. A műjégpálya 2009-től megkezdett rekonstrukciójának összköltsége 4,9 milliárd forint.
További költségeket jelent a hűtéstechnológia hibája. A felhalmozási célú tartalékból 580 millió forintot terveztek a Budapest Sportszolgáltató Központ (BSK) Városligeti Műjégpályájának hűtési rendszerének kapacitásbővítésére. A műjégpálya próbaüzemelésének tapasztalatai és a felkért szakértők által feltárt problémák alapján megállapították, hogy a jelenleg rendelkezésre álló hűtési kapacitás a hibás tervezés és kivitelezés miatt nem tudja biztosítani az elvárt színvonalú jégminőséget. A 2013/2014-es téli időszakban is előfordult az, hogy plusz 10 Celsius fok felett nem tudott megfelelő minőségű jeget biztosítani a hűtési rendszer.
A hűtési probléma megoldására, az áramlási ellenállás csökkentése érdekében szükséges a hűtőközeg csere, a gépházi hőcserélők bővítése, a nagy leválasztó és gyűjtőtartály cseréje, a gépházi energia visszanyerő rendszer javítása szükséges. Az áramlási problémák kiküszöbölésére és a szakaszolhatóság megvalósítása miatt a gerinc vezeték átépítése, a pályaszerkezet és a technológiai alagút közti csőátvezető szerkezetek cseréje vagy az átvezetések átalakítása, a jégkorong pálya önálló bekötésének kiépítése, egyedi fix és csúszó megfogások készítése és felszerelése történik majd meg a technológiai alagútban.
A műjégpálya rekonstrukciójára 2008-ban írtak alá uniós támogatási szerződést, a kivitelezés 2010 februárjában indult meg, a Főpolgármesteri Hivatal nemrég arra emlékeztetett, hogy a kivitelező Hérosz Zrt. 2011 decemberében csődhelyzet miatt átadás nélkül abbahagyta a munkálatokat. A kivitelezővel szemben folyamatban van egy polgári peres eljárás, és az önkormányzat további jogi eljárásokat készít elő a tervellenőrrel, illetve a tervezővel szemben is.
Uniós források bevonásával kerül sor a Rudas Fürdő energetikai korszerűsítésre, melyre 185,9 millió forintot terveztek. A margitszigeti futókör rekonstrukciójára, a rekortán futópálya felújítására az idén 350 millió forintot terveztek. Az Iharos Sándor Margitszigeti Atlétikai Centrum (ISMAC) egy uniós energetikai pályázat révén szeretné korszerűsíteni kazánházát, ehhez a főváros adja meg az önrészt, azaz 28,5 millió forintot.
Az idei büdzsében szerepel még a sport intézmények beruházásaira a BSK részére egy 23,8 millió forintos keret. Ezt a forrást a feladatellátás fenntartásához, működtetéshez szükséges gépek, berendezések és felszerelések beszerzésére fordíthatják. Az önkormányzati tartalékok között szerepel egy 7,5 millió forintos összeg a BSK működtetésében lévő sportingatlanok kiadására, valamint egy 193,9 millió forintos keret fővárosi sportcélokra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.