A történet még a 2007/2008-as bajnokságig nyúlik vissza. Különleges idény volt ez a magyar futballban, és nem csak azért, mert egy hónappal a bajnokság vége előtt a későbbi bajnok MTK, a Debrecen és az Újpest azonos pontszámmal állt a dobogó első három helyén. Ez volt az a bajnokság, amikor a Sopron a szezon felénél megszűnt, a Tatabánya pedig gyakorlatilag csődközeli állapotba került, nagyrészt az U17-ből és az U19-ből összegyúrt csapattal állt ki a tavaszra. Innen kezdve minden más csapat számára nagyjából lehetetlenné vált kiesni - emiatt is mondják sokan azt, hogy a legnagyobb bundázások épp ekkor kezdődtek. Az ekkor 12. helyen végző REAC ügyeit más vádpontok alapján vizsgálják - a bizonyítás még arrébb van, konkrét meccsekről pedig még nem volt szó, de akkor már sokan csodálkoztak, amikor a csapat 2008 tavaszán két egymást követő héten játszott előbb 4-4-et az Újpesttel, majd 5-5-öt a Diósgyőrrel.
A miskolci klub és a Siófok később került képbe - a mostani pernél az ő meccseiket vizsgálják. A vádlottak között van a Siófok akkori vezetőedzője, A. Zoltán is, aki a vád szerint volt, amikor elfogadta és volt, amikor elhárította az ajánlatot. Érdekesség, hogy a 2008/2009-es bajnokságban ő mindkét kieső csapat, a Siófok és a REAC vezetőedzője is volt fél évig. A Diósgyőr egy évvel később, 2010 tavaszán esett ki az NB I-ből.
A mai tárgyaláson első- és másodrendű vádlott tagadta a vádakat. K. Zoltán elsőrendű vádlott kérdésekre nem kívánt válaszolni, pár perces, előre megírt vallomása szerint az "ügyészség boszorkányüldözésének áldozata". "Fogadási csalásban soha nem vettem részt" - hangsúlyozta K. Zoltán, aki ellen ilyen vádak alapján összesen három büntetőper van folyamatban, továbbá egy nyomozásban is hasonló cselekményekkel gyanúsítják.
L. Mátyás másodrendű vádlott elmondta, hogy 14-15 éves korától volt igazolt labdarúgó, a vádbeli időszakban 4-5 év alatt 100 millió forintos nagyságrendű jövedelemre tett szert legális fogadásokból. A másodrendű vádlott az egyik vádpont kapcsán azt fejtegette, hogy a telefonbeszélgetésben elhangzó vesztegetési ajánlatot viccnek tekintette, de ha - mint mondta - ez bűncselekmény, ennyit elismer. A bíró jelezte, hogy a bizonyítás későbbi szakaszában sor kerülhet a rögzített beszélgetés meghallgatására.
A vádlottak közül többnél is a vádbeli minősített vesztegetésért a törvény szerint akár tíz évnél hosszabb szabadságvesztés is kiszabható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.