A "Central Park-i ötök" mindegyike 14-16 éves fekete vagy latin-amerikai származású volt. Kharey Wise, Antron McCray, Kevin Richardson, Raymond Santana és Yusef Salaam mindvégig tagadta, hogy köze lett volna a bűncselekményhez. Az, egy kővel fejbevert és megerőszakolt áldozat, az 1989-ben 28 éves Trisha Meili nem emlékezett az eset körülményeire.
Wise majdnem 13, a többiek pedig fejenként csaknem hét évet töltöttek rács mögött. A város és az egykori elítéltek közötti megegyezés értelmében az "ötöknek" minden büntetésben eltöltött évért körülbelül egymillió dollárt fizetnek.
Az elítéltek ártatlanságát végül DNS-vizsgálatok igazolták: bűnjelek egy 2002-ben elvégezett újbóli ellenőrzése egy elítélt gyilkoshoz és erőszaktevőhöz, Matias Reyeshez vezetett. A férfi elismerte bűnösségét.
A New York-i városvezetés Michael Bloomberg irányítása alatt megpróbálta ejtetni az ötök kártérítési ügyét, az állítva, hogy a város nem rosszhiszeműen és a valószínű tényállásnak megfelelően járt el. Bill de Blasio jelenlegi polgármester a választási kampánya során megígérte, hogy megoldást talál a "Central Park-i ötök" ügyére.
Az esetről, amely immár 25 éve bántja New York lakosainak igazságérzetét, 2012-ben The Central Park Five címmel dokumentumfilmet készített Ken és Sarah Burns, valamint David MacMahon. Ed Koch akkori polgármester 1989-ben "az évszázad bűncselekményének" nevezte az ügyet, amely indulatokat keltett a metropoliszban, amelynek életére gazdasági nehézségek és "faji" ellentétek nyomták rá bélyegüket akkor.
A kártérítési megállapodás véglegesítéséhez már csak a város számvevője és egy szövetségi bíró jóváhagyására van szükség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.