BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A képviselőket nem érdekli a parlamenti ülés

Nemzetközi szerződéseket tárgyaltak ma a parlamentben, alig néhány képviselő jelenlétében. A tegnapi ülésen is csak tízen szólaltak fel.

Kedden még az volt a hír, hogy egyetlen jobbikos távolmaradása miatt megvolt a szavazásoknál a Fidesz kétharmada, azóta már kis túlzással az a hír a Parlamentben, ha látnak egy képviselőt. A tegnapi ülésen - amelyet hét óra hosszúra terveztek, de végül feleennyi ideig sem tartott - összesen tíz képviselő szólalt fel, és ma is ürességtől kongó padsorok közt folyik a vita. A tízes álomhatárt ma is sikerült elérni, alig száz perccel az ülés kezdése után tartottak itt, sőt, azóta még ketten felszólaltak. A mai tíz napirendi pontot kevesebb, mint két és fél óra alatt lezavarták, vagyis egy-egy javaslatra átlagosan negyedórát sem szántak.

Ez persze nem is feltétlen csoda: meg lehet érteni, ha sok képviselő nem jön lázba, amikor a téma például a Magyarország Kormánya és a Macedón Köztársaság Kormánya között a minősített adatok cseréjéről és kölcsönös védelméről szóló egyezmény kihirdetéséről szóló javaslat - az erről szóló vita volt az, amiben senki nem szólalt fel. (Pontosabban Kontrát Károly államtitkár két percben elmondta, miről szól az egyezmény, majd senki nem szólalt fel.)

A mai többi javaslat hasonlóképp nemzetközi szerződésekről szól: Albániával a minősített adatok cseréjéről és a szociális biztonságról, Szlovákiával a személyeknek a közös államhatáron történő visszafogadásáról és a bűnmegelőzésről, Macedóniával pedig a szociális biztonságról írt alá a kormány egyezményt, ezeket kell minden érintett ország parlamentjében megvitatni. Ezután még egy gyors ázsiai kör is következik: Azerbajdzsánnal a légiközlekedésről, Dél-Koreával szintén a légi közlekedésről, valamint a vezetői engedélyek kölcsönös elismeréséről, Üzbegisztánnal pedig a kettős adóztatás elkerüléséről állapodott meg a kormány.

A kéthetes ülésezési rendszerre áttéréssel legközelebb két hét múlva kell biztosítani a határozatképességet - igaz, így például a bérpótlék szabályait akkor alakítják majd át, amikor már érvényes lesz a szünnapról szóló törvény.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.