A tekintélyes amerikai pénzügyi magazin tegnap ismertetett összesítésében Janet Yellen, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnöke érdemelte ki a negyedik helyet - tavaly a második volt -, míg az ötödik Mary Barra, a General Motors elnök-vezérigazgatója lett.
A hatodik Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap francia igazgatója, a hetedik pedig Dilma Rousseff brazil elnök. A nyolcadik helyen Sheryl Sandberg, a Facebook egyik vezetője áll, őt Susan Wojcicki, a YouTube elnök-vezérigazgatója követi. A tizedik Michelle Obama amerikai first lady.
Angela Merkel összességében tizedik alkalommal vezeti a világ legbefolyásosabb nőinek listáját, és a Forbes szerint kizárólag az idei összesítésben második Hillary Clinton volt amerikai külügyminiszter, szenátor és first lady fenyegetheti az első helyét jövőre - amennyiben sikerül megszereznie a Demokrata Párt elnökjelöltségét, majd a 2016 novemberben esedékes elnökválasztáson a Fehér Házat.
Clinton tavaly a hatodik helyen szerepelt a Forbes listáján, amely a világ száz legbefolyásosabb nőjét veszi számba évről évre.
A 2015-ös összesítésben 19 huszonöt év alatti nő szerepel, köztük Taylor Swift énekes, aki a hatvannegyedik. Női államfőből nyolc, milliárdos nőből 15 van a listán. A sztárvilág ismertebb képviselői közül Beyoncé a 21., Angelina Jolie az ötvennegyedik. A korábbi évektől eltérően nincs rajta viszont Lady Gaga, a mianmari ellenzék Nobel-békedíjas vezére, Aung Szan Szú Kjí, illetve Gisele Bündchen modell sem - olvasható az origo.hu oldalán.
A száz legbefolyásosabb nő túlnyomórészt a technológia, a politika, az üzleti és a pénzügyi élet, a média, a szórakoztatóipar, illetve a karitatív szervezetek világából került ki. Hatásukat a Forbes többek közt a vagyonuk és a sajtóban való megjelenésük alapján kalkulálta ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.