A harmadik egymást követő napon is a költségvetésről vitáznak a parlamentben, ma azonban már véget is ér az általános vita. A mai időkeretet 10 órásra tervezték, ebből öt órán át a kormánypárt, másik öt órán keresztül pedig az ellenzék (114 percig az MSZP, 103 percen át a Jobbik, 61 percben az LMP, 22-ben a függetlenek) beszélhet. Miután a képviselők befejezték, a kormány még félórában reagálhat a vitában elhangzottakra - erre várhatóan már kora este fog sor kerülni.
A mai nap még egy szempontból fontos a büdzsé számára: délután négy óráig lehetett módosító javaslatokat benyújtani. Persze megszoktuk már, hogy a zárószavazás előtt beadott módosítókkal még nagyokat alakítanak a költségvetéseken, úgyhogy a ma délutáni verziót sem tekinthetjük majd véglegesnek.
Lázár János azt kérte, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumának dologi kiadásaira fordítható keretét 300 millió forinttal növeljék meg az MNV Zrt. tulajdonosi joggyakorlásával kapcsolatos kifizetések kárára, ebből a Szépművészeti Múzeum, illetve a Magyar Nemzeti Galéria kapna többlettámogatást. Egy másik módosítójában ugyanezt a két tételt változtatná meg, ám ott már egymilliárd forintot csoportosítana át az Operettszínházra.
Szintén Lázár 6,28 milliárd forintot elvenne a Liget Budapest projektnek szánt keretből, így azt gyakorlatilag a kétharmadára csökkentené. Ugyanezt az összeget közvetlenül a Szépművészeti, a Néprajzi és a Közlekedési Múzeumnak adná.
Kósa Lajos másfélmilliárd forinttal többet adna a Nemzeti Sportközpontoknak - a képviselő ennek fedezetére a tervezett áfabevételeket növelné meg. (Ez a szokásos módszer akkor, amikor a képviselők nem akarnak semmit sem beírni, hogy honnan vennének el forrást.) Ez a másfélmilliárd forint az az összeg, amennyivel többet az eredetileg tervezettnél jogdíjként jövőre ki kell fizetni a 2017-es vizes vb-re, miután a budapesti rendezést előrehozták 2021-ről.
A Parlament hivatalos dokumentumai közé eddig 436 javaslat kerültSimon Róbert Balázs és Kara Ákos azt kérik, hogy 4,9 milliárdot vegyenek el a rendkívüli kormányzati intézkedések keretéből, és azt kapja meg inkább Győr a 2017-es Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál atlétikai és teniszcentrumainak építésére.
Harrach Péter 300 millió forinttal csökkentené a rendkívüli kormányzati intézkedésekre fordítható forrásokat, a KDNP frakcióvezetője ezt a pénzt az egyházi fenntartású egészségügyi intézményeknek adná.
Szintén Harrach kérte azt, hogy 80 milliót szánjanak Márton Áron püspök emlékévének megszervezésére - ezt a 80 milliót is a rendkívüli intézkedések keretéből szeretné elvenni.
Bánki Erik (Fidesz) a Nemzeti Sportközpontoknak adna 1,8 milliárd forinttal többet - forrásnak azt a teljesen bizonytalan ötletet adta meg, hogy ennyivel több áfabevétellel számoljon a kormány. Ebből az összegből a mátraházi és a tatai edzőtábor, a budapesti Tüskecsarnok, valamint a gönci és az iváncsai tanuszodák működtetését finanszírozná, valamint a tatai edzőtáborba ebből a pénzből építtetne új csarnokot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.