Elhunyt Göncz Árpád. A Magyar Köztársaság volt elnöke életének 94. évében, családja körében hunyt el - tudatta a család nevében Gulyás András titkárságvezető az MTI-vel.
Göncz Árpád 1922-ben született Budapesten. 1944-ben szerzett a Pázmány Péter Tudományegyetemen jogi diplomát - tanulmányaival párhuzamosan 1939-től, 17 éves korától az Országos Földhitelintézetben dolgozott előbb gyakornokként, majd jogászként. 1944-ben csatlakozott az ellenállási mozgalomhoz, a Magyar Diákok Szabadságfrontja tagjaként vett részt fegyveres ellenállásban is. Ezután besorozták, Németországba vezényelték, de megszökött a frontról. Szovjet hadifogságba került, de onnan is meg tudott szökni.
1945-ben belépett a Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Pártba, az ifjúsági szervezet budapesti elnöke lett. Miután a pártot feloszlatták, segédmunkásként, hegesztőként, csőlakatosként dolgozott, 1952-től pedig a Gödöllői Agrártudományi Egyetemre járt - később, amikor a börtönből szabadulása után megpróbálta befejezni az egyetemet, nem engedték meg ezt neki. Az 1956-os forradalom alatt a Magyar Parasztszövetségben vállalt munkát. A forradalom bukása után lett tagja annak a Bibó István vezette körnek, amely a függetlenség visszaszerzését tűzte ki céljának. 1957 tavaszán a budapesti indiai nagykövet segítségével ő juttatta ki az országból Nagy Imre egy írását. 1957-ben a forradalmi tevékenysége miatt letartóztatták, és életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték. 1963-ban szabadult amnesztiával, a jogtól és a politikától azonban eltiltották.
Az ezutáni évtizedekben szakfordítóként, íróként, műfordítóként dolgozott, legismertebb munkája A gyűrűk ura nagy részének lefordítása. 1989-ben a Magyar Írószövetség elnökévé választották.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.