Jordánia gazdasági válsággal és növekvő munkanélküliséggel küzd, jelentős részben a térségben forrongó konfliktusok miatt. Az ammáni kormány január óta több döntést is hozott a költségvetési deficit csökkentése érdekében, például megszüntették a kenyér állami támogatását, és megemelték az általános forgalmi adó mértékét is. A megszorítások több éve nem tapasztalt hevességű tiltakozási hullámhoz, s végül Hani al-Mulki kormányfő lemondásához vezettek.
A három Öböl-állam által felajánlott támogatást több célra fogják felhasználni:
az összegből letétet helyeznek el Jordánia központi bankjában, garanciákat nyújtanak a Világbank felé, öt éven keresztül támogatják a jordániai költségvetést, valamint pénzügyi befektetési projektekre fordítják.
Erről mekkai találkozójukon döntött Szalmán bin Abdel-Azíz szaúdi király, Szabáh el-Ahmad el-Dzsábir asz-Szabáh kuvaiti emír és Mohamed bin Rasíd al-Maktúm, az Egyesült Arab Emírségek alelnöke és miniszterelnöke, egyben Dubaj vezetője.
Kormányellenes tüntetők május 30-án kezdtek az utcákra vonulni Jordániában, és a megmozdulások csak egy hét múlva értek véget, miután az újonnan kijelölt miniszterelnök, Omár ar-Razzáz megígérte, hogy visszavonják a jövedelemadó-törvény tervezetét, és helyette a szakszervezetekkel egyeztetve fognak új jogszabályt alkotni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.