A 2017/2018-as tanévben 5882 köznevelési intézményben tanulhattak a diákok – derül ki az Oktatási Hivatal (OH) adataiból. Az intézmények nagy része állami vagy önkormányzati fenntartású, az iskolák 10, illetve 12 százaléka pedig egyháztól vagy egyéb fenntartótól függ.
A most végződött tanévben 95 iskola és 51 óvoda használta a saját maga által megfogalmazott vagy a választott pedagógiai elveket. Újként a 2017/2018-as tanévtől a Maimonidész Zsidó Gimnázium és a Novus Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola kerettantervét engedélyezték. 2017 szeptemberétől a különleges pedagógiai célokat és módszereket alkalmazó nevelési-oktatási intézményekben 17 engedélyezett kerettanterv és egy óvodapedagógiai program használható. A legtöbb alapítványi óvodában és iskolában a Waldorf-módszer szerint nevelik a gyerekeket.
Országosan a tankerületi központok 4940 intézményt tartottak fenn, csak Budapesten 2191 iskoláért feleltek. Az egyházi szervezetek országszerte 1367 intézményt működtetnek, alapítványi, magán-, egyéb fenntartású iskola 2638 van Magyarországon (Budapesten 689) az OH jelentése szerint.
Budapesten a Belső-pesti Tankerületi Központban van a legtöbb gyermek és tanuló, ahova több mint 52,8 ezer gyerek tartozott. Magyarországon a Szigetvári Tankerületi Központ a legkisebb, ott nyolcezren tanulnak.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.