Mióta Hollywood ellustult, és a képregényfilmek térnyerése miatt igazán jó forgatókönyvek nélkül maradt az álomgyár, még inkább létjogosultságot nyert magának a sorozatgyártás. Olyannyira, hogy már A kategóriás mozisztárok is a tévéképernyőt választják a „nagy vászon” helyett. Kiindulva abból, hogy a gyártóknak a látványvilág és a mozisztárok gázsijának kitermelése a fő szempont, nem ritka, hogy egyetlen epizód értéke a tízmillió dollárt is meghaladja. A Világgazdaság összeszedte, hogy melyik a világ öt legdrágább tévésorozata.
Ötödik helyen a hatalmas népszerűségnek örvendő Trónok harca (Game of Thrones) áll, amelynek epizódonkénti költsége tízmillió dollárt tesz ki. A legnagyobb tétel egyértelműen a digitális képi világ megjelenítése: a hatalmas csatajeleneteket és sárkányokat hónapokig rajzolják, digitalizálják, az erre alkalmas szakemberek honoráriuma nem csekély.
Negyedik a listán a világ egyik legnépszerűbb sitcomja, a Jóbarátok (Friends), amelynek utolsó szezonja 2004-ben ért véget, és egy rész 10,3 millió dollárba került. A nagyrészt stúdióban forgatott sorozat hat főszereplőjének egymillió dollárt fizetett az NBC csatorna, plusz jogdíjrészesedést, így fordulhat elő, hogy a mozis karrierjét is a Jóbarátoknak köszönő Jennifer Aniston még ma is évi egymillió felett keres a sorozatból, 14 évvel a befejező rész után.
A dobogó legalsó fokán találhatjuk a Netflix The Get Down című sorozatát, amelynek egy részét 11 millióból forgatták. A diszkó aranykoráról és a hiphop kialakulásáról szóló zenés retrómese ennek ellenére mindössze 11 részt élt meg.
Óriási meglepetésre az ezüstérmes a Vészhelyzet (ER) című kórházsorozat, amely a hazai háztartásokat tekintve évekig vezetett a nézettségi ranglistákon. A Jóbarátok mellett az NBC másik fontos „gyermeke” legszebb napjaiban heti 32 milliós átlagnézettséget hozott a csatornának, és epizódonként 13 millió dollárba került.
Ezzel el is érkeztünk a világ legdrágább tévésorozatához, amely nem más, mint A korona (The Crown) című fantasztikus alkotás.
A II. Erzsébet uralkodását feldolgozó történelmi drámáról már az első évad forgatása közben kiderült, hogy horribilis pénzekből készül. A zseniálisan korhű látványvilág, a kosztümök, a korabeli járművek, tárgyak beszerzése, újragyártása eszement mennyiségű pénzt vitt el a Netflix kasszájából, ugyanis részenként 13,1 millió dollárt áldoznak a világ egyik legprecízebb történelmi filmjére.
A jelen pillanatban listavezető, évi 130 millió dolláros büdzséből dolgozó sorozat Sopronban forgatta második évadának egyes jeleneteit. Magyar vizekre evezve, érdekesség, hogy Jennifer Aniston dollármilliós „jogdíjnyugdíjához” képest hazánk legnépszerűbb teleregényének – Szomszédok – a szereplői minden megismételt rész után ötezer forintot kapnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.