Ez az egyetlen olyan sportág, ahol a nőknek közel ugyanolyan kereseti lehetőségük van, mint a férfiaknak, ellentétben mondjuk az amerikai kosárlabdával: ott az NBA sztárjai tízszeresét keresik a WNBA frontvonalán vitézkedő hölgyekkel szemben.
A most kiadott lista tetején a teniszlegenda, Serena Williams található, aki annak ellenére lett listavezető, hogy 14 hónapig szülési szabadságon volt – éppen emiatt teniszből csak 62 ezer dollárt keresett.
A pályán kívüli bevételei ezzel szemben gigantikus mértékben gyarapodnak. Májusban jelentette be sajátmárkás ruhakollekcióját, és olyan szponzorokkal áll évek óta megbízható kapcsolatban, mint a Nike, a Wilson, a Gatorade vagy az IBM. Ezekből az együttműködésekből 18 millió dollárt söpört be, és a tenisszel megkeresett pénzével együtt nagyjából 18,1 millió dollárra becsülhető éves keresete. 86 milliós karrierdíjazása pedig kétszer annyi, mint nővére, Venus Williams sportból származó vagyona.
A lista második helyezettje a dán teniszező Caroline Wozniacki egy év alatt 7 milliót ütögetett össze, a stadionokon kívül pedig 6 millió folyt be olyan szponzorok által, mint az Adidas, Rolex, Usana, Babolat, illetve ebben az évben kötött partneri szerződést az Ovvo Optics-szal, ahol saját napszemüveg-kollekciója van. A 13 milliós éves keresettel rendelkező dánt a szintén teniszező amerikai Sloane Stephens követi, aki 5,7 millió dollárt zsebelt be pénzdíjakból, és 5,5 milliót olyan szponzoroktól, mint a Nike, Mercedes-Benz, Rolex, Colgate, Chocolate Milk és a Biofreeze. 11,2 milliós összkeresetével épphogy megelőzi a 11 milliót kaszáló spanyol Gabrine Muguruzát.
A spanyol teniszező pontosan ugyanannyit keresett a sportból, mint pályán kívüli tevékenységeiből: az Adidas és a Rolex is busasásan jutalmazza a Grand Slam bajnokot.
Ötödik helyen a mostanában inkább doppingbotrányával, mintsem teljesítményével kitűnő Maria Shaparpova áll, az orosz teniszező mindössze 1 milliót teniszezett össze, és 9,5 milliót bevételt tudhat magáénak a Nike-tól, Head-től, Porschetól and Evian-tól. Ezen felül további bevételei származnak a tavaly megjelent My life so far című életrajzi könyvéből is.
A 10-es listán további 3 teniszezőt találunk még, illetve egy tollaslabdázót és egy autóversenyzőt, a teljes képet látva pedig már-már ijesztő, hogy a hölgyek versenyében mennyire domináns sport a tenisz.
Elgondolkodtató ugyanakkor, hogy a Forbes idén kiadott listájára – amelyen a világ 100 leggazdagabb sportolóját rangsorolják – egyetlen női sportoló sem fért fel, és a legtehetősebb férfi, a boxoló Floyd Mayweather a maga 275 millió dollárjával annyit keresett egy év alatt, mint a fentebb említett 10 leggazdagabb hölgy együttvéve.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.