A segélyezési tervek végrehajtása számára 109,5 millió dollárra van szükség, de eddig csak 49,1 millió folyt be – mondta egy sajtótájékoztatón Jens Laerke, az ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala (OCHA) szóvivője.
A politikai, gazdasági és társadalmi helyzet bizonytalanságai ellenére az ENSZ több intézménye is foglalkozik segélyezéssel Venezuelában, így többek között az Egyesült Nemzetek Gyermekalapja (UNICEF), az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Menekültügyi Főbiztosság (UNHCR).
Laerke tájékoztatása szerint százezer vészesen rosszul táplált gyermeknek és anyának adnak segély, és létrehoztak hat ideiglenes menekültközpontot a kolumbiai határon. A szóvivő hangsúlyozta, hogy a segítség független a politikai helyzettől, semleges és elfogulatlan, és kizárólag a szükségletekre van tekintettel.
Ugyanezen a sajtótájékoztatón Tarik Safarevic, a WHO szóvivője közölte, hogy Venezuelában csökkenőben van a gyerekek között a kanyarós megbetegedések száma, amely 2017 júliusa, a járvány kitörése óta 6395 megbetegedést okozott, 76 esetben halálos kimenetellel. Ezzel szemben nő a diftériás esetek száma, amely 2016-ban 17, 2017-ben 103, 2018-ban 150 volt.
Hiába követelte Mike Pompeo amerikai külügyminiszter, hogy a venezuelai hadsereg engedje be az országba a nemzetközi humanitárius segélyt, a kolumbiai határon felállított barikád a helyén maradt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.