Dominic Raab ugyanakkor leszögezte: nem engedhetik azt sem, hogy Afganisztán ismét egy Nyugat ellen irányuló terrortámadás bázisa legyen, utalva a 2001. szeptember 11-i terrortámadásra, amelyet az akkor Afganisztánban bujkáló Oszama bin Laden al-Kaida nevű terrorszervezete követett el.
London attól tart, hogy a tálibok kormányra kerülésével, valamint azzal a hatalmi vákuummal, amely a nyugati csapatkivonást követően keletkezett Afganisztánban, az országban újra megvethetik a lábukat az olyan terrorszervezetek, mint az al-Kaida és az Iszlám Állam.
Raab hozzátette azt is, hogy
London minden befolyását latba veti annak érdekében, hogy pozitívan befolyásolja az új afgán vezetést, egyebek közt gazdasági és diplomáciai intézkedések formájában.
A tárcavezető nem cáfolta a riporter ama felvetését, mely szerint a tálibok "pusztán bűnözők bandája", ám sietett leszögezni, hogy most ők kerültek hatalomra, és ezt el kell fogadni. Hozzátette, hogy a közeljövőben nem lát lehetőséget arra, hogy tárgyalóasztalhoz üljön az új afgán vezetéssel, de elmondta azt is, hogy a felek "valamiféle párbeszédet" mégis folytatnak egymással.
A kabuli nemzetközi repülőtérrel kapcsolatban, ahol az elmúlt napokban az Afganisztánból kétségbeesetten menekülni akarók tömegei miatt káosz alakult ki azt mondta, a helyzet azóta némiképp stabilizálódott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.