Törölte csütörtök délelőtti járatai mintegy negyedét a párizsi Roissy Charles de Gaulle repülőtér a fizetésemelést követelő alkalmazottak sztrájkja miatt.
A párizsi repülőterek igazgatóságának (ADP) szerdai közleménye szerint a polgári légiközlekedési igazgatóság (DGAC) azt kérte a légitársaságoktól, hogy csütörtökön reggel 7 óra és délután 2 óra között csökkentsék a járataik számát.
Az elmúlt hetekben számos európai repülőtéren nehézségeket okozott az utasok ellenőrzése és kezelése az ellenőrzést végző személyzet hiánya miatt,
és ezért ezrek késték le járataikat, a repülőgépek egy jelentős része pedig késéssel indult.
A párizsi repülőterekről legtöbb járatot indító Air France bejelentette, hogy csütörtökön 85 belföldi és európai járatát törli a DGAC kérésére. A francia légitársaság jelezte, hogy a tengerentúli járatok menetrendjeiben is várhatók módosítások, és minden érintett utast közvetlenül értesítenek a változásokról.
A párizsi Roissy Charles de Gaulle repülőtér valamennyi szakszervezete (CGT, FO, CFDT, CFTC, CFE-CGC, Unsa és SUD) arra kérte a dolgozókat, hogy munkabeszüntetéssel követeljenek 300 eurós fizetésemelést „feltétel nélkül és mindenkinek”.
A közlekedés újraindulása és a nyereségek ellenére, a mi munkánk nincs megfizetve. Minden emelkedik, kivéve a bérünk
– írták felhívásukban a szakszervezetek.
A FO szerint „elfogadhatatlan az a káosz, amelyet a franciaországi és az európai repülőtereken dolgozó alkalmazottaknak el kell szenvedniük”. A szakszervezet becslése szerint a koronavírus-járvány miatt a légi közlekedési ágazatban az elmúlt két évben 15 ezer munkahely szűnt meg.
A párizsi repülőterek igazgatósága április végén jelezte, hogy a Roissy és az Orly repülőtereken mintegy 4 ezer munkahely betöltetlen, és jelentős nehézségekbe ütközik munkaerőt találni, miközben a pandémia után az európai légi közlekedés hirtelen visszatért a 2019-es év szintjére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.