Előre megtervezett forgatókönyv szerint zajlik a következő napokban a London Bridge művelet, II. Erzsébet búcsúztatása. A királynő koporsóját vasárnap vitték el Balmoralból, ahol elhunyt, és Edinburghbe szállították.
Szeptember 12., hétfő
III. Károly és a felesége Edinburghbe utazik, hogy a királyi család több más tagjával együtt csatlakozzon a Holyroodhouse-tól a Szent Egyed-katedrálisba vezető körmenethez. A koporsón viszik Skócia koronáját, amelyet a város kastélyában őriznek, nem ezzel koronázták meg annak idején II. Erzsébetet. A koporsó a katedrálisban marad, ahol az emberek leróhatják a kegyeletüket.
Szeptember 13., kedd
Helyi idő szerint délután ötkor indul el a halottaskocsi az edinburghi repülőtérre, ahonnan a koporsó Anna hercegnő jelenlétében a légierő northolti bázisára repül. A díszőrség tiszteleg a Skóciából való távozás és az Angliába való megérkezés előtt.
Az állami halottaskocsi a Buckingham-palotába viszi a királynő koporsóját, ahol a bálterem közepén helyezik el, hogy a királyi ház tagjai leróhassák kegyeletüket. A király ezután Észak-Írországba látogat a királynével együtt.
Szeptember 14., szerda
A koporsó tetejére helyezik a koronát és egy virágkoszorút, majd 14.22-kor ágyútalpon átviszik a Buckingham-palotából a Westminster-palotába a király és más királyi családtagok, valamint a királyi ház személyzetének kíséretében. A palota egyik magas rangú tisztviselője szerint ez a csendes menet viszonylag kicsi és személyes lesz.
A koporsó 15 órakor érkezik a Westminster-palotába, ahol a canterburyi érsek rövid szertartást tart.
A királynő végső nyugalomra helyezése ezt követően kezdődik a Westminster Hallban, az Operation Marquee fedőnevű művelet keretében, ami négy teljes napig tart. Várhatóan több százezer ember rója majd le a kegyeletét, ahogyan 2002-ben az anyakirálynő nyugalomba helyezésekor is tették. A királyi család magas rangú tagjai a koporsó körül őrködnek; ez a hagyomány a hercegi virrasztás néven ismert.
Szeptember 15., csütörtök
Folytatódik a királynő nyugalomra helyezése, és valószínűleg sor kerül az állami gyászmenet próbájára is.
Szeptember 16-tól 18-ig
A királynő nyugalomra helyezése szeptember 18-án, vasárnap ér véget. Az államfők várhatóan kezdenek megérkezni a temetésre az Egyesült Királyságba.
A király Walesbe látogat.
Szeptember 19., hétfő
A királynő állami temetésére a London központjában található Westminster-apátságban kerül sor, majd a királynő koporsóját Windsorba viszik. A részvevők kilétére és a szertartás rendjére vonatkozó részletek a héten várhatók.
III. Károly király korábban bejelentette, hogy a temetés munkaszüneti nap lesz.
A Sky News úgy tudja, hogy a tervek szerint a királynő koporsóját ágyútalpon viszik az apátságba. A katonaság várhatóan felsorakozik az utcákon, és szintén csatlakozik a menethez. A Diana walesi hercegnő és a királynő férje temetésének hagyományaihoz híven a család várhatóan a koporsó mögött megy majd.
Államfők, miniszterelnökök és elnökök, európai királyi családok tagjai és a közélet meghatározó személyiségei kapnak meghívást, hogy összegyűljenek az apátságban, amely kétezer fős gyülekezet befogadására alkalmas.
A szertartást a televízió közvetíti, és várhatóan kétperces nemzeti csendet tartanak.
A királynő koporsóját ezt követően a windsori kastély Szent György-kápolnájába viszik, ahol végső nyugalomra helyezik, feltételezhetően édesapja, VI. György király emlékkápolnájában, ahol édesanyját, valamint a húgát, Margit hercegnőt is eltemették.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.