A brit királyi család már a hatvanas évek óta készül a királynő halálára egy olyan tervvel, amelyik meghatározza a II. Erzsébet távozását követő percek, órák és napok forgatókönyvét. Az iNews összegyűjtötte, mire számíthatnak a szigetország lakói az elkövetkező időszakban.
Az Egyesült Királyság királynőjének halála számos következménnyel jár a II. Erzsébet arcképével ellátott bankjegyek és érmék lecserélésétől az új uralkodó beiktatásáig. Nem meglepő, hogy részletes tervet dolgoztak ki a változások kezelésére. A London Bridge nevű művelet II. Erzsébet királynő halálakor lépett életbe, és majdhogynem percre pontosan szabályozza a brit kormány következő lépéseit.
A London Bridge nevű művelet a királyi család és a kormány terve II. Erzsébet királynő halálának és Károly király trónra lépésének együttes kezelésére. Ez idő alatt az Egyesült Királyságban nemzeti gyászidőszakot tartanak. A királynő halálának napját D napnak nevezik, az azt követő napokra pedig D nap+1, D nap+2 stb. jelzésekkel hivatkoznak.
A terv minden szükséges lépést meghatároz más államok kormányainak tájékoztatásától kezdve Károly király trónra lépésének megerősítéséig. Tartalmazza továbbá a királynő temetésének előkészületeivel és az ezzel járó brit nemzeti gyásznappal kapcsolatos összes részletet.
A királyi család várhatóan hamarosan bejelenti a királynő temetésének hivatalos dátumát és időpontját, a London Bridge művelet szerint ez a D nap után tíz nappal lesz (ami egyben a terv által szabályozott utolsó nap is), tehát feltehetően szeptember 19-én hétfőn, a Westminster-apátságban.
A London Bridge művelet szerint a windsori kastély VI. György-emlékkápolnájában, ahol apja, VI. György király, édesanyja, a néhai királynő, nővére, Margit hercegnő és férje, Fülöp herceg is nyugszik.
A hatodik naptól kezdődik a brit államigazgatás felkészítése a temetésre. A világ minden tájáról érkező államfőkre és Londont elözönlő turistákra számítanak.
A Vice annak is megpróbált utánajárni, hogy milyen esélyei vannak a monarchiának, amely sokak szerint Károly alatt össze fog omlani. A portál által megkérdezett szakértő úgy vélekedett, hogy rengeteg ismeretlen és lappangó probléma van, amelyekkel II. Erzsébet uralkodása alatt nem foglalkoztak megfelelően, és most Károlyra marad ezek kezelése. Példaként említette a gyarmatosító múlttal való leszámolást, és megjegyezte, Károly közelmúltbeli beszédei arra utalnak, hogy kész foglalkozni ezekkel a kérdésekkel a monarchia hosszabb távú fennmaradásának biztosításáért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.