Az ukránok hosszú idő után jelenthetnek sikereket az oroszok elleni háborúban. A hírek szerint két ponton is sikerül áttörniük a frontot, és benyomultak az oroszok által ellenőrzött területekre.
Bahmut mellett indult meg egy részről az offenzíva, illetve a robotinei siker után dél, Melitopol városa felé is megindultak az ukrán csapatok. A város az orosz déli adminisztráció központja, illetve fontos logisztikai csomópont is. Oroszország műveleteit nagyban hátráltatná az elvesztése.
Az ukránok kisebb dróncsapásokkal is igyekeznek zavart kelteni az ellenség soraiban.
Legutóbb Kurcsatov városba csapódott be egy pilóta nélküli repülő eszköz.
A dróncsapás a kurszki atomerőmű közelében történt, de a hírek szerint nincs veszély.
A drónok meghatározó fegyverei lettek az orosz–ukrán konfliktusnak, azonban a pusztító erejük nem mérhető a fejlett rakétákéhoz. Ukrajna a Nyugatról érkező fegyverszállítmányok mellett saját fegyvereket is fejleszt, egyebek között rakétákat. Az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij azt közölte, hogy a saját rakétáikkal akár már 700 kilométerre is el tudnak lőni.
Az ukrán sikerekre válaszul Oroszország sem tétlenkedik. Bár a hírek szerint Moszkva egyre nehezebben menedzseli a rugalmas gyalogos egységeket (erre utal a robotinei kudarc), azt nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a Kreml rendkívül nagy erejű fegyverekkel rendelkezik. Állítólag Oroszország elrendelte a Sátán 2-es interkontinentális ballisztikus rakéták hadrendbe állítását. A Sátán 2-es ICBM 200 tonna teher szállítására képes, a hatótávolsága pedig akár 18 ezer kilométer is lehet. Legriasztóbb tulajdonsága pedig, hogy
egyszerre akár tíz atomtöltetet is hordozhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.