Kínai haditengerészeti tudósok azt állítják, hogy olyan intelligens töltényt fejlesztettek ki, amely teljesen átformálja a haditechnológiát. Ez a lövedék – amelyet egy hatalmas elektromágneses ágyú lő ki – mintegy 7 mach (több mint 8 ezer kilométer per óra) sebességgel tud repülni, miközben képes fogadni egy műholdas navigációs rendszer jeleit, és folyamatosan módosítani repülési útvonalát. A beszámolók szerint 15 méteren belül van a hibazónája.
Bár a 15 méteres hibazóna még mindig nem elég szűk ahhoz, hogy kisebb célpontok ellen is alkalmazni lehessen, de tankok, hadihajók és mozdulatlan célpontok ellen verhetetlen ellenfél lehet. A „csodatöltény” fogalmát először az amerikai haditengerészet vezette be 2012-ben globális dominanciájának megszilárdítása érdekében, melyet az elektromágneses sínágyúkkal vagy tekercságyúkkal indított lövedékként képzeltek el, és a terv szerint 5 mach sebességgel navigált volna a levegőben, GPS-jelek irányításával – írja a South China Morning Post.
Egyes amerikai médiajelentések szerint 2017-ben még folyamatban volt a csodatöltény kutatása, de 2021-re az amerikai hadsereg feladta az elektromágneses fegyverprogramot.
Az elektromágneses kilövőrendszerrel rendelkező fegyverek igazi fordulópontot hozhatnak a hadászatban. Ezek a fegyverek és töltények olyan ígérettel kecsegtetnek, hogy egyszerre lesznek költséghatékonynak, miközben megőrzik a rakéták hatótávját és pontosságát. A használata azonban olyan elektromágneses erőteret képez, amely kárt tehet az elektronikus berendezésekben, ezért a használatuk egyelőre meglehetősen nehézkes.
A közelmúltban a kínai haditengerészet egy sor áttörést jelentett be az elektromágneses fegyverek terén, ideértve a legmodernebb energiatároló rendszereket, az extrém környezetnek ellenálló ötvözetanyag bevonatokat, komplex vezérlő- és megfigyelőrendszereket, valamint nagyszabású folyamatos tüzelési teszteket.
Nem csak Kínában lehetnek különböző haditechnikai áttörések: még novemberben a kínai államvédelmi minisztérium posztolt a hivatalos WeChat (Kínában a Facebook megfelelője) oldalán, hogy egyes országok olyan halálos eszközökkel fegyverezték fel magukat, amelyek emberi géneket céloznak meg. A bejegyzés további részében azt állítják, hogy egyes nemzetek hátsó szándékból vették célba a kínai lakosságot. Ez az első alkalom, hogy egy kínai állami szerv nyilvánosan említést tett ilyenfajta fenyegetésről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.