Az izraeli hadsereg (IDF) három fronton harcol: a Gázai övezetben, Ciszjordániában és a libanoni, északi határnál. Az IDF szóvivőjének jelentése szerint tovább folytatódnak a harcok az övezet északi részén, a Gáza városban fekvő Sifa kórház területén. „A katonák hadviselés közben elkerülik a civilek, a betegek, az orvoscsoportok és az egészségügyi felszerelések megkárosítását” – hangsúlyozta a szóvivő.
„Megöltek több tucat iszlamista fegyverest az elmúlt napon, és a kórház területén felszámoltak terrorista-infrastruktúrát és fegyverarzenált. Mostanáig a terrorszervezetekhez tartozók százait tartóztatták le” – tette hozzá. A szóvivő a Hán Junisz környékén, az övezet déli részén, az al-Amal kórház környékén, és a város al-Karara negyedében zajló csatákról is tájékoztatott. „Az elmúlt napon terroristákat semmisítettek meg a levegőből, és sok fegyvert találtak ebben a térségben is, köztük rakétakilövőket, gépfegyvereket és gránátokat” – mondta.
Izrael arcfelismerő technológiákat működtet a Gázai övezetben.
Ez egy költséges, kísérleti terv a tömeges megfigyelés végrehajtására, amely magában foglalja a palesztinok arcvonásainak tudtuk és jóváhagyásuk nélküli összegyűjtését és katalogizálását. A titkosszolgálati tisztviselők szerint kezdetben az izraeli túszok felkutatására használták a technológiát, amelyre a szárazföldi hadműveletek megindítása óta egyre inkább támaszkodnak az övezetben tartózkodó terroristák felkutatására. Ugyanakkor elismerték, hogy a rendszer olykor ártatlan gázaiakat is azonosított körözött Hamász-fegyveresként.
A Hamász felügyelte gázai egészségügyi minisztérium szerint hetvenhatan haltak meg és százketten sebesültek meg az elmúlt napon az övezetben, a háború kitörése óta összesen 32 490-en vesztették életüket és 74 889-en megsérültek.
Izrael szerint ezek az adatok ellenőrizetlenek,
nem tesznek különbséget civilek és fegyveresek között, és felsorolják az összes halálos áldozatot, akár Izrael okozta a halálukat, akár nem. Köztük vannak például azon robbanások áldozatai is, amelyekről feltételezhető, hogy a több száz hibás vagy célpontot tévesztett rakéta vagy más, iszlamista fegyveresek okozta tűz miatt következtek be.
A harcok nem csillapodnak, és úgy tűnik, hogy nem mostanában lesz újabb tűzszüneti megállapodás. Az izraeli küldöttség felállt a katari tárgyalóasztaltól, és nyolc nap után elhagyta Dohát, miután a Hamász elutasította az ENSZ által jóváhagyott békeajánlatot. Benjamín Netanjáhú miniszterelnök szerint a Hamászt már nem érdekli a tűzszüneti megállapodás, és az ENSZ Biztonsági Tanácsa is több káros határozatot hozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.