Köd miatt kényszerleszállást hajtott végre az iráni elnököt Azerbajdzsánból hazafelé szállító helikopter, ezt a Tasnim félhivatalos iráni hírügynökség posztolta ki az X-en. Kezdetben nem volt világos, hogy valójában mi történt, a CNN híre szerint az elnök kíséretéből valaki telefonon fel tudta venni a kapcsolatot a központi parancsnoksággal, így remélhető volt, hogy sérülések nélkül megúszta a kalandot a delegáció. Ez azonban a BBC élő adása szerint nem így történhetett, a gép és utasai sorsáról nincsenek még megbízható információk.
Többen helyi forrásokra hivatkozva „hard landingról”, azaz rázós földet érésről beszéltek, mások már Ebrahim Raiszi elnök halálhíréről vizionáltak, ami a feszült közel-keleti geopolitikai helyzetnek nem tett volna jót, utalhatunk itt arra, hogy Raiszi melegen üdvözölte az Iszlám Forradalmi Gárda bombázását Izrael ellen.
Annyi tudható, hogy a három helikopterből álló konvoj két, a minisztereket fuvarozó tagja folytatta az útját hazafelé az Iránnal szomszédos Azerbajdzsánból, és rendben meg is érkezett céljához. Ebrahim Raiszi elnök gépét viszont most is keresik az iráni mentőegységek, akiknek a munkáját az extrém rossz, ködös időjárás is nehezíti.
Az elnöki gépen utazott Hosszein Amirabdollahian külügyminiszter és egy magas rangú vallási vezető is.
A kényszerleszállás már iráni területen történt, a delegáció pedig Tabriz városába igyekezett.
Ahmad Vahidi iráni belügyminiszter utóbb megerősítette a nemzeti televíziónak, hogy hard landing történt, és a felmentő csapatnak nem egyszerű megközelíteniük a helikoptert a hegyi terepen. A hírek szerint erős ködben történt a kényszerleszállás, ugyanakkor heves esőzések voltak a környéken, bár a kettő egyszerre nem igazán szokott előfordulni.
Mindenesetre a találkozó Ilham Alijev azeri elnökkel vasárnap megtörtént, a felek az Arasz folyón közösen épített harmadik duzzasztógátat avatták fel a France 24 tudósítása szerint. A lap megjegyzi, hogy az iráni helikopterflotta meglehetősen elaggott, a nyugati szankciók miatt állandósult az alkatrészhiány, a katonai szállítógépek pedig az 1979-es iráni forradalom idején meglévő műszaki színvonalat képviselik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.