BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hiába a háború, bőven jut exportra is izraeli fegyver

Sosem exportált még annyit az izraeli hadiipar, mint tavaly. A cégvezetők szerint csak így lehet az élvonalban maradni, ami az izraeli hadsereg érdeke is.

Rekordévet zárt tavaly az izraeli hadiipari export, miután 500 millió dolláros bővülés után 13,1 milliárd dollárt tett ki, ami duplája az öt évvel korábbinak – közölte az izraeli hadügyminisztérium hétfőn.

A handout picture released by the Israeli Ministry of Defence on July 28, 2019 shows the launch of the Arrow-3 hypersonic anti-ballistic missile at an undisclosed location in Alaska. Israel and the United States have successfully carried out tests of a ballistic missile interceptor that Prime Minister Benjamin Netanyahu said Sunday provides protection against potential threats from Iran. The tests of the Arrow-3 system were carried out in the US state of Alaska and it successfully intercepted targets above the atmosphere, Israel's defence ministry said in a statement. (Photo by Israeli Ministry of Defence / AFP) / == RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / HO / ISRAELI MINISTRY OF DEFENCE" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS == hadiipar
Az izraeli hadiipar egyik büszkesége, az Arrow 3 a nemzetközi piacokon is jól teljesít. Nem csoda, az űrben is fogott már el célpontot / Fotó: AFP

Rakéták, rakétavédelmi rendszerek

Az eladások több mint harmadát rakéták és légvédelmi rendszerek tették ki, de a radarok vagy az elektronikus hadviselés eszközei is fontos szerepet játszottak. A kivitel fele az ázsiai-csendes-óceáni térség felé tartott, míg Európa nagyjából az export harmadáért felel. Ez nem is csoda, hiszen a tavalyi év egyik legnagyobb szerződése 

a Németországnak eladott Arrow 3 rakétavédelmi rendszer volt, mely mintegy 4 milliárd dollárt hozott az állami tulajdonú Israel Aerospace Industries számára.

A tárca közleménye szerint Joav Gallant hadügyminiszter elmondta, hogy bár az izraeli hadiipar elsődleges célja az ország védelme és a csapatok támogatása, továbbra is keresi az együttműködést és az exportlehetőségeket.

Tény, hogy több nagy izraeli hadiipari vállalatot, mint a Vaskupola vagy Dávid parittyája rendszereket gyártó Rafaelt a háború kezdetekor arra kérték, hogy az izraeli hadsereg ellátását helyezze a fókuszba, ám noha a háború továbbra is tart, a cégek ismét az exportpiacok felé kacsintgatnak.

Mint Gideon Weiss, a Rafael alelnöke a Bloombergnek elmondta, ha szeretnék Izraelt szolgálni és az élvonalban is maradni, akkor szükségük van a nemzetközi piacokra is, hiszen azok a valódi növekedés egyetlen biztosítékai.

Ráadásul Izrael nem csupán hazai gyártású fegyvereket használ a Hamász ellen vívott háborúja során.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.