BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Varga Mihály elárulta Magyarország célját

A pénzügyminiszter szerint Európa elmarad a tőkepiacokat és hatékonyságot tekintve, ezért a magyar elnökség célja az uniós versenyképesség erősítése. Varga Mihály elmondta, hogy mindez jelentősen hozzájárul az állampolgárok jólétének fejlődéséhez.

Az Európai Unió Tanácsa féléves magyar elnökségének célja, hogy az unió versenyképessége erősödjön, hiszen a globális versenyben Európa egyre inkább lemarad a tőkepiacokat és hatékonyságot tekintve – jelentette ki a pénzügyminiszter Brüsszelben kedden. Varga Mihály, az uniós tagországok pénzügyminisztereit tömörítő tanács (Ecofin) ülését megelőzően a versenyképesség növelését nevezte a legfontosabb gazdasági kérdésnek.

VARGA Mihály, EU
Varga Mihály: Magyarország célja, hogy javítani tudja az EU versenyképességét / Fotó: Bodnár Boglárka

Kiemelte, az Európai Unió gazdasági kilátásait jelentős geopolitikai bizonytalanságok jellemzik, melyet az ellátási láncok töredezettsége, a nyersanyagárak alakulása vagy a nemzetközi gazdasági környezet problémái tovább nehezítenek. Mindezek ismeretében 

Magyarország célja, hogy Európa mint kontinens, valamint az Európai Unió javítani tudja versenyképességét,

egyebek mellett a fejlesztések, kutatások, infrastruktúra-beruházások és a zöldátállás támogatásával, valamint a digitális átállással – magyarázta. A versenyképesség növekedése az állampolgárok jólétéhez és az európai gazdaság ellenálló képességéhez is hozzájárul – hívta fel a figyelmet.

Kérdésre válaszolva a tárcavezető elmondta, Magyarország jelentős összegeket fizet azért, hogy déli határának védelmét biztosítani tudja. Az elmúlt években 

Magyarország legkevesebb 700 milliárd forintot költött a határvédelemre. 

Közölte: arra kérte az Európai Bizottságot, hogy vegyen részt ebben a finanszírozásban, azonban ennek teljesítésére konkrét lépés nem történt.

Július elején a magyar EU-elnökséghez kapcsolódóan a budapesti Mol-székházban ülésezett az uniós Versenyképességi Tanács a tagállamok versenyképességért felelős minisztereivel és államtitkáraival. Az informális ülés az európai versenyképesség megőrzésére és megerősítésére összpontosított, ami a résztvevők szerint a sikeres zöldátmenet feltétele. Ennek érdekében iparfejlesztést ösztönző környezetet sürgettek, a Mol pedig interaktív kiállításon mutatta be a fenntartható stratégiai területeit.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.