Büntetőintézkedés alá veszik a fegyverek, az automatizálás és a robotika fejlesztésével és korszerűsítésével, a kettős felhasználású elektronika fejlesztésével és beszerzésével, a digitális megfigyeléssel, a dolgok internetével és a mesterséges intelligenciával foglalkozó szervezeteket − számolt be a Pravda az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának közleményére hivatkozva.
Emellett az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma szankciókat vezetett be az orosz kohászati és bányászati ágazat számos vállalkozására, különösen az acél-, vas- és szénbányászati vállalatokra, valamint az ezeket kiszolgáló vállalatokra.
Továbbá új orosz pénzügyi cégek jelentek meg az amerikai feketelistán, amelyek hozzáférést biztosítanak Moszkvának a nemzetközi pénzügyi rendszerhez.
Ezek az Atol fizetési szolgáltatásokat nyújtó programok orosz fejlesztői és a Center for Financial Technologies cégcsoport, valamint az oroszországi „Diasoft” pénzügyi szektor egyik legnagyobb orosz fejlesztője és az információs technológia szállítója.
Összesen több mint 400 magán- és jogi személy szerepel az Egyesült Államok új szankciós listáján. Ezek közül több mint száz az orosz szankcióelkerülési hálózatokhoz kapcsolódik , amelyek 16 joghatóságban működnek.
„Hálás vagyok az Egyesült Államoknak, amiért ma további erős szankciókat vezetett be Oroszország ellen” – közölte az X közösségi oldalán Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. Mint írta, az új amerikai csomagban szereplő, közel 400 szankciós cél tovább gyengíti Oroszország azon képességét, hogy agresszív háborút folytasson Ukrajna ellen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.