„Ha arról beszélünk, hogy mindig csak az arany számít, akkor rosszabb a mérleg, ugyanakkor hét érmet szereztünk tíz versenyszámból, és soha nem volt magyar csapat minden számban döntőben egy olimpián” – értékelte Hüttner Csaba, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya a csapat teljesítményét, amely négy ezüst- és három bronzérmet szerzett a párizsi olimpián. Az olimpiai arany viszont elmaradt, amire utoljára közel 50 éve, az 1976-os olimpián, Montrealban volt példa.
Ennek ellenére úgy véli, hogy mindenki kihozta magából a maximumot.
Azt gondolom, aki benne van ebben a sportágban, láthatja, hogy évről évre hogyan erősödik, és miken múlik egy aranyérem vagy pontszerző hely. Nagyon büszke vagyok erre a csapatra, és azt gondolom, mindenki kihozta magából a maximumot
– mondta Hüttner Csaba, aki a lebonyolításról elmondta, ha két órán belül döntő van, nem elfogadható, ha valaki negyven perccel többet pihen a másiknál – utalt ezzel Csipes Tamara esetére.
Ez nem éppen sportszerű játék, főleg, mert ebben a mezőnyben négy vagy öt világklasszis volt. Ettől függetlenül Lisa Carrington bizonyította, hogy ennek a sportágnak kiemelkedő klasszisa, mert minden számban ő nyert
– tette hozzá.
Szerinte a férfi és a női kenupárosunk is szerezhetett volna érmet. „Kiss Ágnes úgy jött az olimpiára, hogy nem is indult felnőtt világversenyen, csak az Európa Játékokon tavaly. Ő kicsit többet várt magától, és ez – azt gondolom – rányomta a bélyegét a teljesítményére. De nagyon közel voltak az éremhez. A férfi páros pedig balos kormányos és nagyon erős jobbos szélben versenyzett, a mostani időben biztosan érmes lett volna. Ezt bizonyították év közben az edzéseken és a versenyeken is” – magyarázta a szövetségi kapitány.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.