A NATO után a Pentagon is megerősítette, hogy valóban harcolnak az oroszok oldalán észak-koreai csapatok Kurszknál. Az amerikai védelmi misztérium üzenete egyértelmű:
az Egyesült Államok nem szab új korlátozásokat Ukrajna amerikai fegyverhasználatára, ha Észak-Korea csatlakozik az orosz háborúhoz.
Mindazonáltal a phenjani támogatást aggodalommal figyeli a Nyugat: a konfliktus eszkalációja is szóba került, annak ellenére, hogy az utóbbi hónapokban a nemzetközi figyelem fókusza a Közel-Keletre tolódott. Megfigyelők szerint Oroszország észak-koreai támogatással kívánja ellensúlyozni a veszteségeit és folytatni a lassú előrenyomulást.
Az Oroszország és Észak-Korea közötti katonai együttműködés elmélyülése fenyegetést jelent mind az indo-csendes-óceáni, mind az euroatlanti biztonságra
– mondta Mark Rutte NATO-főtitkár újságíróknak, miután megbeszélést folytatott egy dél-koreai delegációval az észak-koreai bevetésekről.
A Pentagon becslései szerint 10 ezer észak-koreai katonát vezényeltek Kelet-Oroszországba kiképzés céljából, néhány nappal ezelőtt még 3 ezerre becsülték a létszámot.
E katonák egy része már közelebb került Ukrajnához, és egyre jobban aggódunk amiatt, hogy Oroszország ezeket a katonákat konkrétan a frontra küldi Kurszk megyében, az ukrajnai határ közelében
– mondta a Pentagon szóvivője.
A Kreml kezdetben tagadta az észak-koreaiak jelenlété, ám Putyin elnök azt mondta, hogy Moszkva dolga, miképpen használja ki a partnerséget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.