Akár a „hitelességi szakadék” is csökkenhet, ugyanis a legtöbben azt hiszik, a média elfogult – közölte Bezos a Post honlapján publikált cikkében.
Az üzletember szerint a lap döntése független attól, hogy Donald Trump elnökjelölt éppen aznap találkozik a Blue Origin, egy másik Bezos-érdekeltség vezetőivel.
Fellélegeztem, ugyanis akár másképpen is lehetett volna értelmezni a döntést a kritikusoknak
– fogalmazott az üzletember.
William Lewis, a WP kiadója október 25-én bejelentette, hogy az újság a továbbiakban nem választ oldalt a jelöltek versenyében, pedig ezt 1978 óta megtette. A szerkesztőség ugyanúgy felkészült Trump demokrata riválisának, Kamala Harris alelnöknek a támogatására. A döntés a kritikák tűzviharát indította el, mind az újságon belül, mind azon kívül. Több szerkesztő és író lemondott. Nem kevesebb mint 200 000 előfizető, vagyis az összes előfizető 8 százaléka törölte – jelentette a Nemzeti Közszolgálati Rádió. A Post szóvivője nem kívánta kommentálni a hírt.
Szerzők is elhagyták a lapot a a Pulitzer-díjas David Hoffmann, Molly Roberts és Mili Mitra. Emellett Robert Kagan véleményszerkesztő is lemondott.
A döntést kritizálók között volt Marty Baron, a Post korábbi vezetőszerkesztője, valamint Bob Woodward és Carl Bernstein, újságírók, akiknek a Watergate-botrányról szóló tudósítása miatt Richard Nixon elnök lemondott.
A Washinton Post kész hullámot indított el:
korábban ugyanezt közölte a Los Angeles Times, majd csatlakozott hozzájuk az ország negyedik legnagyobb példányszámával rendelkező USA Today is.
Esszéjében Bezos azt mondta, hogy a lap eddigi állásfoglalásai sem változtattak semmit a választások kimenetelén.
Tény azonban, hogy Bezosnak több milliárd dollár értékű szerződéssel rendelkező vállalkozásai vannak, amelyek a kormánytól függenek.
A Bezos/Trump rivalizálás csaknem egy évtizedre nyúlik vissza, amikor Bezos közölte, hogy Trumpot felültetné az űrkutató cégének egyik rakétájára. Emellett Bezos 2016-ban nyíltan kritizálta a republikánus jelöltet, ugyanis azt állította, hogy erodálja a demokráciát.
Nem a Washington Post volt az egyetlen nagy amerikai újság, amely röviddel a zárószavazás előtt úgy döntött, hogy visszavonja a jelöltek támogatását. Még Bezos döntése előtt ugyanezt közölte a Los Angeles Times, majd csatlakozott hozzájuk az ország negyedik legnagyobb példányszámával rendelkező USA Today.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.