A palesztin Barbakh klán tagjai Berlinben: Nyíltan szimpatizálnak a terroristákkal, és a Hamász katonai szárnyán, a Kasszám Brigádokon alapuló Kasszám Ifjúságnak nevezik magukat. Radikálisak, iszlamisták, baromi sok van belőlük, és valamire készülnek Berlinben – közölte a német Bild.
A lap felfedte, hogy a Hán Juniszból (Gázai övezet) származó kiterjedt arab család rokonokat csempész Európába, s mára már 300 családtag él Berlinben. A Barbakh testvérek különösen hírhedtek: rendszeres résztvevői az erőszakos palesztin tüntetéseknek, ünneplik a Hamász terrorszervezetet, és rendőröket támadnak.
Az Instagramon a testvérek iszlamista és terrorista gesztusokkal pózolnak fotókon, például az ISIS ujjtartásával vagy a Hamász-háromszöggel. A kép alatti aláíráson ez látható: „Al-Qassam Youth”, ami a Kasszám Brigádokra, a Hamász katonai ágára utal.
A Bild megkereste Nancy Faeser (54, SPD) szövetségi belügyminisztert. A tárcához intézett kerdéskre kapott válaszok pedig azt mutatják, hogy a kormánynak lényegében fogalma sincs a veszélyről. Mint a lap írja: „Aligha van tudatában a gázai veszélynek.”
Mint írták, a hatóságok azt sem tudják, hányan érkeztek Németországba a Gázai övezetből a Hamász által véghez vitt, védtelen izraeliek lemészárlása (2023. október 7.) óta. A minisztérium szerint a kérdésre a válasz „nem lehetséges, mert nem történik ilyen statisztikai rögzítés”. A szaktárca a palesztin fenyegetések vagy a németországi iszlamisták kérdésében is semmitmondó választ adott: a hatóság 475 iszlamista fenyegetést és 27 200 iszlamistát tart nyilván; mint írták, „nincs elérhető statisztikai információ” a palesztin területekről való eredetről.
A Bild szóvá tette azt is, hogy a Barbakh fivéreket, akik nyíltan kérkednek a Hamász iránti buzgó imádatukkal az interneten és a tüntetéseken, és akiket a Bild információi szerint ismer a rendőrség, szintén nem fenyegeti a kitoloncolás. A Bild kérdésére válaszolva a berlini belügyi szenátus azt mondta, hogy „a palesztin területekre történő hazaszállítás alapvetően nem kivitelezhető, különösen a jelenlegi közel-keleti helyzet miatt”.
A néphangulat jelentős változását egyébként a német kormány is felismerte. Szeptember közepén Olaf Scholz német kancellár további intézkedéseket jelentett be a migránsáradat feltartóztatására. Scholz a kulcsfontosságú tartományi választás előtt próbálta kétségbeesetten menteni politikai jövőjét. Pár nappal korábban Nancy Faeser német belügyminiszter új határellenőrzéseket jelentett be.
A bejelentés a legutóbbi volt a német miniszterek által bejelentett szigorító migrációs intézkedések sorában. Ezeket azért volt kénytelen meghozni Berlin, mert az utóbbi időben sorra történtek migránsokhoz köthető támadások. A legnagyobb felháborodást keltő eset augusztus végén, Solingenben történt, ahol egy szíriai férfi egy városi ünnepségen válogatás nélkül szurkálta a résztvevőket, hárman meghaltak, többen súlyosan, életveszélyesen megsebesültek.
Az intézkedések, amellett, hogy aláásták a schengeni határövezet működését, elkésettnek bizonyultak. A pár héttel korábban tartott tartományi választáson tarolt a jobboldal, és a radikális jobb is eredményesen szerepelt, s nyilván erre igyekezett reagálni elkésetten a kormány. Majd a baloldali sajtó által szélsőjobbot is megszégyenítő intézkedések után tartott brandenburgi választás is a kormánypártok siralmas szereplését hozta, jelezve, hogy a választópolgárok is elkésettnek, hibásnak érzékelték az intézkedéseket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.