Bár Orbán Viktor miniszterelnök szerint a magyarok mindig azért fognak emlékezni a századik születésnapját október 1-jén ünneplő Jimmy Carterre, mert ő adta vissza hazánknak a Szent Koronát, a volt elnök döntéseinek számos más, napjainkban is létező jelenséget köszönhetünk.
A volt elnök ugyan megbukott az 1980-as elnökválasztáson Ronald Reagannel szemben, így mindössze négy évig vezette az Amerikai Egyesült Államokat, öröksége sok szempontból ma is érezhető. Bár a deregulációt sokan hajlamosak utódaihoz, így Reaganhez és Bill Clintonhoz kötni, a folyamat Carter elnöksége alatt indult útjára. Még az inkább a republikánusok mellett álló The Wall Street Journal is arról ír születésnapi köszöntőjében, hogy
a volt elnök lépéseit és azok hatását az 1983-tól 2008-ig tartó amerikai növekedésre nem ismeri el eléggé az utókor.
Carter az elnöksége alatt olyan szektorok szabályozási terheit csökkentette, mint a légitársaságok, a közúti és vasúti szállítmányozás, az olaj- és gázipar vagy a kommunikáció. Ennek a lazításnak köszönhető többek között a csomagküldés felfutása vagy éppen a repülés elérhetővé válása a tengerentúlon.
A libertariánus Reason magazin egy korábbi írása pedig arra hívja fel a figyelmet, hogy az otthoni sörfőzés legalizálásával Carter indította el a kézműves sörök robbanását is, ami csaknem a mai napig tartó lendületet adott a kisebb főzdék terjedésének. A hetvenes évek inflációját végül letörő Paul Volcker kinevezése a Fed élére szintén még Jimmy Carter elnöksége alatt történt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.