A bostoni székhelyű RR Auction nemrégiben, „Steve Jobs és az Apple számítógépes forradalma” címen tartott árverést. Nem ez az első ilyen tematikájú aukciójuk, az elmúlt években a korai Apple-termékek és a Jobssal kapcsolatos emléktárgyak saját aukciós kategóriává váltak. A Jobs által viselt garbók, bőrdzsekik és Birkenstock papucsok, mind szerepeltek már aukción. Az RR Auctions tavalyi hasonló Apple-nosztalgia eladása során körülbelül 40 tételt értékesítettek, amelyek összesen nettó 500 ezer dollárt hoztak. Mindez Jobs és az Apple mély hatását mutatja a modern világunkra.
Az Apple termékek gyűjtőit, vagy Steve Jobs rajongóit egyáltalán nem befolyásolják a trösztellenes eljárások abban, hogy egyre nagyobb összegeket költsenek el memorábilia aukciókon.
Most hat tételt indítottak Jobs saját kezű aláírásával ellátva. A legértékesebb egy 1983-as névjegykártya az Apple byte logójának szivárványos változatával, ez 181 183 dollárért kelt el, bőven meghaladva az előzetesen megadott 10 ezer dolláros becsértéket.
A második, egy Wells Fargo csekk 1976-ból, az Elmar Electronicshoz, amely valószínűleg az Apple-1 prototípusok finanszírozását fedezte, és ez is a becsérték háromszorosáért kelt el, mert 176 850 dollárt fizettek érte. „A Steve Jobs által aláírt Apple-névjegykártya 180 000 dollár feletti eladása új rekord a dedikált névjegykártyák terén” – nyilatkozta Bobby Livingston, az RR Auction ügyvezető alelnöke azt Artnetnek.
Az aukció tételei arról meséltek, hogyan lett az Apple-ből Amerika legértékesebb vállalata. Ezek közül a legfontosabb egy teljesen működőképes Apple-1 alaplap, amelyet Steve Wozniak a cég társalapítója írt alá. A 100-as számú számítógépként megjelölt személyi számítógép volt az első, amelynél nem kellett a végfelhasználónak forrasztania. Ez a tétel 323 789 dollárért kelt el.
Az Apple személyi számítógépeinek az 1980-as évek elejétől léteztek funkcionális változatai, de két tétel, amely jelentős figyelmet kapott, olyan találmányokra vonatkozott, amelyek soha nem kerültek piacra. Az első az Apple eMate 300 1997-es prototípusa volt, egy kékeszöld színű érintőképernyős laptop, amelyet az oktatásra optimalizálva terveztek, és 8529 dollárért kelt el.
A második az Apple Videopad 2 prototípusa volt, amelyet széles körben az iPad előfutáraként tekintenek. Az első generációs iPhone-ok a legkelendőbb tételek közé tartoztak. Egy 4G modell 147 286 dollárt ért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.