A koronavírus-járvány világszerte visszavetette az utazási hajlandóságot, következésképpen a hotelek vendégei is elmaradtak. Az Egyesült Államokban az ősszel a vártnál erősebb volt a szállodai forgalom, de a foglaltság a tavalyi 42 százaléka körül mozog. Jövőre a 2019-es forgalom 80 százaléka térhet vissza, de az egy kiadható szállodai szobára jutó bevétel (revpar) még így is 34,2 százalékkal alacsonyabb lesz a tavalyinál – derül ki az STR és a Tourism Economics szállodaipari előrejelzéséből.
Az elemzők arra számítanak, hogy a következő negyedévekben a koronavírus-járvány továbbra is visszafogja a szállodai foglalásokat. Ha 2021 első felében sikerül megállítani a fertőzések terjedését, a második fél évben már jelentősen nőhet az utazások száma – mondta Adam Sacks, a Tourism Economics elnöke.
Bár a vakcinával kapcsolatban jó hírek érkeztek a napokban, arra kell számítani, hogy a pandémia még a jövő év második felében is hatással lesz a keresletre a hotelszektorban.
Várhatóan 2021 második negyedévében újraindulnak a kis és közepes rendezvények, és az amerikai hotelek foglaltsága 52,2 százalék lehet a jövő év második felében, de ez még mindig csak a tavalyi forgalom négyötöde lenne. A fellendülést a szabadidős piacot célzó alacsonyabb kategóriájú hotelek és a szabadtéri kínálat segíti majd – mondta Amanda Hite, az STR elnöke.
Az előrejelzés szerint az átlagos napi szobaár (ADR) és a bevételek lassúbb ütemben emelkednek.
A kereslet 2023 végére éri el a tavalyi szintet, és a szektor 2024 végére térhet vissza a pandémiát megelőző, egy szobára jutó jövedelmi szintre.
A vendégek száma Európa-szerte is visszaesett: szeptemberben a szállodák foglaltsága 51,7 százalékkal volt az egy évvel korábbi szint alatt. Az átlagos napi szobaár 27,2 százalékkal volt alacsonyabb, a revpar 64,8 százalékkal csökkent. A hotelszektor az elmaradó vendégek ellenére optimista, amit az is mutat, hogy rekordmagas a futó kivitelezési projektek száma. Európában a harmadik negyedévben majdnem 300 ezer szobát adtak át, ez éves bázison 11 százalékkal több a tavalyinál. A projektek száma 7 százalékkal, 1834-re nőtt – derül ki a Lodging Econometrics elemzéséből. A szállodai projektek átadásában a járvány miatti korlátozások következtében 2-4 hónapos késések mutatkoznak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.