A digitális pénztárcák és a technológiai cégek által kínált fizetési megoldások szigorúbb szabályozásáról írt vezércikket az ausztrál pénzügyminiszter, Josh Frydenberg – írja a CNBC. A miniszter szerint mérlegelnek egy olyan lépést, melyet egy a kormány számára készített jelentés a fizetési szolgáltatásokról javasol.
Az olyan szolgáltatások, mint az Apple Pay, a Google Pay vagy a kínai WeChat Pay a jelenlegi szabályozás szerint nem számítanak fizetési szolgáltatónak, így kívül esnek a szabályozási rendszeren, miközben az elmúlt években rendkívüli sebességgel növekedtek.
Frydenberg szerint ha nem történik meg a jelenlegi keretrendszer reformja, akkor a technológiai cégek fogják meghatározni a fizetési rendszerek jövőjét. Hasonló következtetésre jutott korábban a Nemzetközi Fizetések Bankja is, mely a pénzügyi hatóságokat sürgette a technológiai cégek és az általuk kontrollált adatok szabályozására.
Az ausztrál jelentés azt javasolja, hogy a digitális tárcák kapcsán minősítsék fizetési szolgáltatókká a technológiai cégeket, tisztázva ezzel az ilyen megoldások jogi helyzetét.
Ugyanakkor a kormány és a szektor által közösen létrehozandó stratégiai terv megalkotását is sürgeti a szélesebb fizetési szolgáltatások ökoszisztémája kapcsán, továbbá egy integrált minősítési rendszer fejlesztését is kívánatosnak tartja a fizetési rendszerek számára.
A jelenlegi szabályozás szerint az ország jegybankja dönt annak kérdésében, hogy kik számítanak fizetési szolgáltatónak. Az ausztrál jegybank szerint a személyes kártyás fizetések 8 százaléka volt 2019-ben digitális tárcához kötve, ami négyszeres növekedés 2016 óta, amikor még csak a vásárlások 2 százaléka történt ilyen módon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.