Előzetes megállapodást ért el a sztrájkoló szakszervezetekkel a Kellogg, így hamarosan véget érhet a két hónapja tartó munkabeszüntetés – írja a Financial Times.
Október elején közel 1400 munkás hagyta abba tevékenységét 4 államban, hogy véget vessen a kötelező túlóráknak és megszüntesse a vállalat kétszintű bérezési gyakorlatát. A tárgyalások feszült hangulatban zajlottak és sokszor úgy tűnt, hogy megfeneklettek, mielőtt a két fél megállapodott volna csütörtökön.
A vállalat szerint az egyezmény értelmében minden dolgozó bérei nőnek és megnyílik az út a kezdő dolgozók előtt is a korábbi régi dolgozók béreinek és juttatásainak az elérésére.
Ezzel a sztrájktóbernek nevezett munkabeszüntetési hullám utolsó nagy csatája is véget érhet, melynek keretében a szakszervezetek a munkaerőhiány okozta helyzetüket kihasználva igyekeztek jobb helyzetbe kerülni.
A hollywoodi háttéremberek számára a sztrájkfenyegetés is elegendőnek bizonyult a béremelések és a forgatások közötti szünetek elérésére, a John Deere dolgozói öthetes munkabeszüntetés végén értek el 10 százalékos béremelést, a rágcsákat gyártó Nabisco dolgozói heti egy szabadnapot nyertek mindössze egy heti sztrájkkal.
Ugyanakkor a szakszervezeteknek továbbra is nehéz dolguk van és hiába kínálnak egyre magasabb béreket olyan, a szakszervezetektől irtózó cégek mint Walmart meg az Amazon, a száguldó infláció ellenére sem indult be a rettegett bér-ár spirál, ami persze nem biztos, hogy végül a dolgozóknak hasznos.
Mindenesetre ha a sztrájkolók szavazáson is elfogadják a Kellogg ajánlatát, vasárnap véget érhet a sztrájk. A nagy kérdés most az, hogy mindezek után lendületet tud-e kapni az évtizedek óta hanyatló amerikai szervezett munkásság.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.