A 38 éves, Pulitzer-díjas indiai fotóriportert egy tavaly július 16-án történt rajtaütés során került a tálibok fogságába. Az első jelentések arról szóltak, hogy kereszttűzbe került és meghalt, de később a Reuters cáfolta ezeket a híreket. Ekkor annyit lehetett tudni, hogy a sebesült újságírót a tálibok egy közeli mecsetbe szállították, de azt nem lehet tudni, hogy ezután mi történt vele.
A tálibok végül megcsonkítva átadták a holttestet a Vöröskeresztnek és azt állították, hogy már ilyen állapotban volt, miután a harcmezőn rátaláltak. A helyszínen készült korábbi felvételeken viszont az látszik, hogy Danish teste ép volt az elszállításkor. A szülei közleménye szerint a fogvatartói hazudnak.
A holttesten brutális kínzás nyomai és 12 golyó ütötte sebhely is látható
- áll a közleményben.
A család ügyvédje szerint a tálibok szándékosan vették célba Danisht azért mert újságíró volt, illetve indiai.
Ez nemzetközi bűncselekmény
- mondta Avi Singh, aki a Nemzetközi Büntetőbíróság előtt fogja képviselni a szülőket. A keresetet hat tálib vezető ellen nyújtották be az ICC-hez - írta meg a BBC.
Danish Siddiqui az indiai Mumbaiból származott és több mint egy évtizede dolgozott a Reutersnél. Fényképei világszerte ismertek voltak, legutolsó híres sorozata az India szerte pusztító második koronavírus-hullám csúcsán tartott tömegtemetéseket mutatta be. 2018-ban kapta meg a Pulitzer-díjat a mianmari rohingya közösség elleni erőszakot dokumentáló munkájáért.
Bár a fiunk nem jön vissza, de a petíciónk enyhíti a gyászt és bízunk benne, hogy egyszer igazságot szolgáltatnak a halála miatt
- mondta Prof. Akhtar Siddiqui, Danish Siddiqui édesapja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.