Évről évre nő a zsarolóvírus-támadások száma. A múlt héten kibertámadás érte a kínai ICBC Bank amerikai leányvállalatát (ICBS Financial Services), amely az amerikai államkötvény kereskedelmében okozott zavart. A november 9-én történt támadás következtében az ICBS nem tudta transzferálni értékpapírjait, a cégen belül megszűnt a vállalati levelezőrendszer.
A LockBit zsarolócsoport, az elmúlt hónapokban a világ legnagyobb szervereit vette célba, köztük az Apple Mac gépeit. Céljuk az adatok megszerzése és kiszivárogtatása, amiért pénzt kérnek. A bűnözőcsoport a megtámadott cég adatait kódokkal titkosítja, és váltságdíjat kér a kód feloldásáért. Csak az idén, közel fél milliárd dollár értékben fizettek cégek váltságdíjat hackertámadások miatt.
Az CBC (Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank) amely Kína és a világ legnagyobb kereskedelmi bankja is a Lockbit bűnözőcsoport állítása szerint kifizette a váltságdíjat a csoportnak.
A zsarolóvírus-támadás olyan fenyegetés, amellyel minden pénzügyi szektornak szembe kell néznie. Csak az Egyesült Államokban, közel kétezer különböző szervezetet ért kibertámadás, a pénzügyi szolgáltatásoktól a kormányzati szervekig, de a közlekedést, sőt az iskolákat sem kímélik. A hatóságok azt tanácsolják, hogy a váltságdíjat - amelyet a zsarolók általában kriptovalutában követelnek, annak érdekében, hogy ne lehessen nyomon követni őket - ne fizessék ki, mert az csak olaj a tűzre. Azonban a cégeknek a legtöbb esetben nincs más választásuk, ha nem szeretnék, hogy a cég adatait kiszivárogtassák, és ne járjanak úgy, mint az amerikai Boeing repülőgépipari óriás, amelynek belső adatait tették közzé néhány napja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.