A PwC szerint a nők átlagosan 90 pennyt keresnek, míg a hasonló végzettségű, és munkakörben dolgozó férfiak kereken 1 fontot tesznek zsebre.
Összességében, az egész társadalmat vizsgálva a férfiak 14,5 százalékkal keresnek többet, a különbség az előző évben még 14,3 százalék volt.
Az Egyesült Királyság a 13. helyről a 17. helyre csúszott vissza a PwC éves, 33 OECD-országot vizsgáló Women in Work indexében.
Az elmúlt évtizedben az Egyesült Királyság folyamatosan lemaradt az OECD átlagához képest a bérszakadékot illetően, és a jelenlegi fejlődési ütem mellett csaknem fél évszázad kell ahhoz, hogy megszűnjön a nemek közötti bérszakadék az Egyesült Királyságban
– mondta Tara Shrestha Carney, a PwC közgazdásza.
A jelentés szerint a nemek közötti bérszakadék az életkor előrehaladtával növekszik, a 46 és 65 év közötti nők körében már a különbség kétszer akkora, mint a 30 év alattiak körében. Ez részben az anyasággal magyarázható, ugyanis a szülés után néhány évet kihagynak a nők a munkában, így akkor a fizetésük sem nő, emellett a gyerekgondozásból is általában nagyobb részt vállalnak, a karrierjük rovására.
Kiemelten fontos, hogy a dolgozó szülőket, – kiváltképp ha kisgyermek mellett vállalnak munkát –, kiemelten támogassák. Nem kizárólag az anyagiakra kell gondolni, ugyanis a rugalmas, és a hibrid munkavégzés, illetve a részmunkaidős foglalkoztatás biztosítása egyaránt visszaterelheti a nőket a munka világába
– mondta Ian Elliott, a Pwc Nagy-Britanniai leányvállalatának személyzeti igazgatója.
A Nemzeti Statisztikai Hivatal adatai szerint 2023-ban az Egyesült Királyságban a nemek közötti bérszakadék az összes alkalmazott keresetét figyelembe véve 14,5 százalék volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.